Керемнәр, чыгымнар, милек һәм мөлкәти характердагы йөкләмәләр турында мәгълүмат тапшыру сораулары буенча семинар узды

2022 елның 13 гыйнвары, пәнҗешәмбе

2022 елның 11 гыйнварында Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органында 2021 ел өчен керемнәре, чыгымнары, мөлкәте һәм мөлкәти характердагы йөкләмәләре турында мәгълүмат бирү мәсьәләләре буенча коррупциягә каршы семинар булды. Семинарда керемнәр, чыгымнар, милек һәм мөлкәти характердагы йөкләмәләр турында мәгълүмат бирү тәртибе һәм мәгълүматларны тутырганда җибәрелергә мөмкин булган типик хаталар турында мәсьәләләр каралды. Федераль салым хезмәте, Россия Федерациясе Социаль иминият фонды, Россия Федерациясе Пенсия фондының Татарстан Республикасы буенча бүлеге мәгълүмати ресурсларыннан файдаланып, керемнәр һәм милек турында мәгълүмат алу тәртибе аңлатылды. Моннан тыш, коррупциягә каршы законнарны бозганда мөмкин булган нәтиҗәләр каралды: ышанычны югалту буенча эштән азат итү, милекне конфискацияләү, репутацион югалтулар һәм җинаять эзәрлекләве. Билгеләп үтелгәнчә, 2018 елдан хезмәткәрләрне коррупцион хокук бозулар өчен дисциплинар җаваплылыкка тарту срогы 6 айдан 3 елга кадәр арттырылган.