"7 дней" кибетләре челтәрендә яңа икмәк-кабартма ризыкларына дегустация узды

2019 елның 19 марты, сишәмбе

Яшел Үзән шәһәренең "7 дней" кибетләре челтәрендә ТР Дәүләт алкоголь инспекциясенең Яшел Үзән территориаль органы белгечләре катнашында "Яшел Үзән икмәк комбинаты" ЯАҖ, "Кондитерское ателье" ҖЧҖ җитештерелгән яңа икмәк-кабартма ризыкларына дегустация уздырылды. Дегустация "Ирма" ҖЧҖ №3, "Март" ҖЧҖ №1 кибетләрендә узды. "7 дней" кибетләре челтәрендә мондый чараларны үткәрү инде традициягә әверелде. Кулланучылар хөкеменә җиде атамалы ризык тәкъдим ителде: "Маисовый" икмәге, кетердәп торучы "Шотландские" ипие, "Чизкейк" торты, "Лимонлы-эремчекле пай" пирожные, чүпрәсез "Трапезный" икмәге, "Актипан" ипие. Кулланучылар чүпрәсез "Трапезный" икмәге белән кызыксынды, аның составына борчак сүсе, салат куасы белән бодай оны, фермент препаратлары керә, шуның нәтиҗәсендә камыр әчетелә. Яңа продукция – 600 гр авырлыгындагы "Чизкейк" торты күрсәтелде – татлы комсыл камыр эченә йомшак эремчелек-сырлы эчлек кыстырылган. Дегустация барышында әлеге продукция шәһәр халкында зур кызыксыну уятты. "Яшел Үзән икмәк комбинаты" ЯАҖ маркетинг һәм реклама буенча менеджеры Екатерина Скрябина шәһәр халкына һәм районда яшәүчеләргә күрсәтелгән продукция һәм аның дәвалау үзлекләре турында сөйләде. Чарада катнашучылар дегустация турында үзләренең фикерләрен белдерә алдылар. Тәкъдим ителгән ризыкны тәме буенча татып карап, кулланучылар аны сатып та ала алды. ТР Дәүләт алкоголь инспекциясенең Яшел Үзән территориаль органы белгечләре тарафыннан чара барышында катнашучыларга кулланучыларның хокукларын яклау өлкәсендә мәгълүмат материаллары таратылды: буклетлар һәм "Вестиник потребителя Татарстана" газетасы.