Алексеевск районы пенсионерлары өчен чаралар үткәрелде

2020 елның 2 октябре, җомга

Өлкәннәр көненә багышланган чаралар кысаларында пенсионерлар төрле бушлай хезмәтләр ала, махсус акцияләрдә, спорт чараларында, иҗади кичәләрдә һәм төрле бәйрәм очрашуларында катнаша, музей һәм кинотеатрларда бушлай була алалар.

Алексеевскилылар да читтә калмады. Өлкән буын район тормышында актив катнаша: иҗтимагый оешмаларны уңышлы җитәкли, актив тормыш рәвеше алып барырга омтыла, компьютер белеменә өйрәнә, спорт белән шөгыльләнә, яшьләр өчен энергиялелек һәм оптимизм үрнәге булып төрле чараларда катнаша.

Традиция буенча, 1 октябрь көнне, шәһәр тибындагы бистәнең мәдәният йортында Өлкән яшьтәге кешеләр җыелган иде. Алексеевск районы бәйрәм программасын районның музыка коллективлары әзерләгән концерт ачып җибәрде. Алексеевскилыларны җылы котлаулар, җырлар, шигырьләр һәм чәй өстәле көтә иде.

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Чистай территориаль органы белгечләре тарафыннан үткәрелгән чаралар барышында өлкәннәрнең кулланучылар хокукларын яклау өлкәсендә үзләрен кызыксындырган мәсьәләләр буенча шәхси консультацияләр үткәрелде. Кулланучылар грамоталыгын арттыру максатыннан өлкән яшьтәге кешеләргә алдау һәм өйдә һәм дистанцион ысул белән товар сатканда ялгышлык фактлары буенча куллану законнары нигезләмәләрен исәпкә алып аңлатмалар бирелде. Өлкән яшьтәге гражданнар тарафыннан кулланучылар хокукларын яклау өлкәсендә алынган белемнәр аларга товарлар һәм хезмәт күрсәтүләрнең кулланучылар базарында үзләрен ышанычлы хис итәргә мөмкинлек бирәчәк. Чара ахырында товарлар һәм хезмәтләр турында мәгълүмат белән брошюралар һәм буклетлар таратылды.