Казан шәһәренең хәмер базарында катнашучылар белән очрашу узды

2021 елның 26 феврале, җомга

2021 елның 25 февралендә Казан шәһәренең Киров һәм Мәскәү районнары Администрациясендә алкоголь базарында катнашучылар Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы начальнигы Марина Егорова белән очрашты.

Очрашу барышында 2020 елгы эшчәнлеккә йомгак ясалды, алкогольле һәм спиртлы продукция әйләнеше өлкәсендә законнарның еш очрый торган бозулары каралды.

2020 ел дәвамында эшмәкәрләр белән эш, нигездә, дистанцион рәвештә алып барылды, шуңа күрә хуҗалык итүче субъектларның сораулары күп җыелган. Чарада 50 дән артык оешма һәм шәхси эшмәкәр, алкогольле продукция белән тәэмин итүчеләр, салым хезмәте вәкилләре катнашты.

Аралашу барышында эшкуарлардан законнардагы үзгәрешләр буенча сораулар күп булды. Барлык сорауларга да аңлатмалар бирелде.