Нурлат районының хуҗалык итүче субъектлары өчен ачык тыңлаулар узды

2021 елның 17 июне, пәнҗешәмбе

2021 елның 17 июнендә Нурлат муниципаль районының хуҗалык итүче субъектлары вәкилләре белән алкогольле һәм спиртлы продукцияне ваклап сату өлкәсендә хокук куллану һәм административ практика нәтиҗәләре буенча халык алдында фикер алышу үткәрелде. Чараны Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Чистай территориаль органы начальнигы Александр Панов үткәрде.

Чара барышында хуҗалык итүче субъектлар Нурлат районы территориясендә контроль-инспекция эшчәнлеге нәтиҗәләре белән таныштылар. Алкогольле һәм спиртлы продукцияне ваклап сату өлкәсендә хокук бозуларны кисәтү максатыннан чыгып, контрольлек итүче субъектларга аңлаешлы рәвештә гамәлдәге законнар аңлатылды.

Нәтиҗә:

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Чистай территориаль органының 2021 елның 5 аенда контроль-күзәтчелек эшчәнлеге нәтиҗәләрен караганда, Нурлат муниципаль районының хуҗалык итүче субъектларына алкогольле һәм спиртлы продукцияне ваклап сату өлкәсендә закон бозуларны булдырмау максатыннан практик күрсәтмәләр бирелде. Чарада катнашучыларга аларның эшчәнлеге мәсьәләләре буенча тәкъдимнәр һәм искәрмәләр яңгырату мөмкинлеге бирелде. Территориаль орган башлыгы билгеләп үткәнчә, мәҗбүри таләпләрне бозуларны профилактикалау буенча аңлату материаллары комплексы Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе сайтының «Дәүләт контроле (күзәтчелеге)» бүлегендә урнаштырылган һәм дәүләт контроле (күзәтчелеге) федераль органнары карарларына дәүләт контроленең (күзәтчелегенең) аеруча киң таралган төрләре өчен судка кадәр шикаять бирү процедурасы белән таныштырды. Чара ахырында хуҗалык итүче субъектларны кызыксындырган мәсьәләләр буенча тиешле консультацияләр һәм киңәшләр бирелде.