Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе хезмәткәрләре «Россия суы» акциясендә катнашты

2021 елның 15 сентябре, чәршәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы хезмәткәрләре Арча шәһәренең «Казансу» паркы территориясен чистартуда катнашты. Бу көнне һава торышы яхшы булды. Эш ике сәгатьтән артык дәвам итте һәм беркемне дә битараф калдырмады.

Әлеге чара «Россия суы» бөтенроссия акциясенә багышланган иде.

Сулыклар ярларын чүп-чардан чистарту буенча «Россия суы» («Изге эшләр яры») Бөтенроссия акциясе - «Экология» милли проектының «Уникаль су объектларын саклау» федераль проектының бер өлеше.

«Россия суы» («Игелекле эшләр яры») акциясе 2014 елдан бирле ел саен үткәрелә, анда катнашучылар саны елдан-ел арта бара. 6 ел эчендә Акция илдә иң зур экологик инициатива булып санала һәм 6,2 млн кешене берләштерә.

Сулыкларны һәм аларның ярларын чистарту буенча «Россия суы» бөтенроссия акциясенә барлык теләүчеләр дә кушыла ала — оештыручылар сыйфатында да, үз төбәкләрендә сулыкларны чистарту чараларында катнашучылар сыйфатында да.