«Мәгариф. Карьера» күргәзмәсе кысаларында кизү тору оештырылды

2021 елның 14 октябре, пәнҗешәмбе

2021 елның 14-16 октябрендә «Казан ярминкәсе» күргәзмә үзәге территориясендә «Мәгариф. Карьера» дип исемләнгән 20 нче белем бирү учреждениеләре һәм мәгариф технологияләре күргәзмәсе эшли. Ул Татарстан Республикасында Казан мәгариф учреждениеләре һәм Россиянең әйдәп баручы югары уку йортлары потенциалын күрсәтүче бердәнбер күргәзмә.

Күргәзмә үзәгенең 3 нче павильонында 50дән артык оешма югары, урта уку йортлары, тел мәктәпләре, нәшрият йортлары, уку үзәкләре, чит илләрдән, Татарстан Республикасыннан, Мәскәү, Санкт-Петербург, Самара, Түбән Новгород, Ростов-на-Донудан белем алырга һәм укырга тәкъдим итүче компанияләр күрсәтелгән.

Күргәзмәдә катнашучылар арасында Казанның абруйлы югары уку йортлары: Казан (Идел буе) федераль университеты, КНИТУ-КАИ, Казан милли тикшеренү технология университеты ( КНИТУ), Казан дәүләт энергетика университеты, Казан дәүләт архитектура-төзелеш университеты (КДАТУ) һәм башкалар катнаша.

Россия югары уку йортлары арасында «Мәгариф. Карьера» күргәзмәсендә төньяк башкаланың әйдәп баручы югары уку йортлары катнашачак: Санкт-Петербург дәүләт университеты, Санкт-Петербург дәүләт сәнәгать технологияләре һәм дизайн университеты, Санкт-Петербург тау университеты, Санкт-Петербург дәүләт диңгез техник университеты, Санкт-Петербург дәүләт икътисад университеты.

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе, традиция буенча, Кулланучылар хокукларын яклау буенча консультацияләр оештыра, чөнки әлеге мәйданчык шәһәрлеләрдә зур популярлык казана.

Казан ярминкәсендә күргәзмә-сатуларда катнашучылар һәрвакыт кулланучылар хокукларын яклау мәсьәләләре буенча, этил спирты, алкогольле продукция җитештерүне, аның әйләнешен һәм сыйфатын дәүләт контролендә тотуны тәэмин итү һәм кулланучылар хокукларын яклау буенча Татарстан Республикасы Дәүләт инспекциясе белгечләреннән консультация алырга күнеккәннәр инде. Барлык теләүчеләр төрле хезмәтләр алганда, товарлар сатып алганда кулланучылар хокуклары турында файдалы мәгълүмат алдылар.

Чара кулланучылар хокукларын яклау мәсьәләләре буенча белешмәлекләр һәм буклетлар рәвешендә мәгълүмати материал тарату белән дәвам итте.