чәршәмбе

Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 79 еллыгы кысаларында Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Чистай территориаль органы хезмәткәре Яңа Чишмә мәктәбендә 2 сыйныф укучылары белән тематик әңгәмә үткәрде.

Тэги: кулланучылар хокукын яклау

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Түбән Кама территориаль органы хезмәткәрләре ТР буенча Роспотребнадзор идарәсенең Түбән Кама районы буенча территориаль бүлеге белән берлектә Түбән Кама шәһәренең 26 нчы мәктәбендә «Акыллы кулланучы» дигән ачык дәрес үткәрделәр.

Тэги: кулланучылар хокукын яклау

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы тикшерү-инспекция бүлегенең әйдәп баручы белгеч-эксперты Гөлназ Шакирова Балтач муниципаль районының Нуринер авылында урнашкан «Чаткы» кибетендә «Хыял» ҖЧҖ хезмәткәрләре өчен кулланучылар хокукларын яклау мәсьәләләре буенча укыту семинары үткәрде.

сишәмбе

Чаллы шәһәренең «Изгелек» инвалидларны реабилитацияләү үзәгендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Яр Чаллы территориаль органы эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге белгечләре үзәкнең ял итүчеләре белән очраштылар.

Тэги: кулланучылар хокукын яклау

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге хезмәткәрләре Казан шәһәренең даруханәләренең берсендә кулланучыларга хезмәт күрсәтүнең сыйфатын һәм культурасын күтәрүгә юнәлдерелгән чара үткәрделәр.

Тэги: кулланучылар хокукын яклау

Татарстан Республикасы Питрәч муниципаль районы администрациясе бинасында Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы башлыгы Марина Егорова кулланучылар хокукларын яклау мәсьәләләре буенча хокукый грамоталылык дәрәҗәсен күтәрү һәм халыкны мәгълүматлаштыру мәсьәләләре буенча семинар узды.

дүшәмбе

Кулланучыларга хезмәт күрсәтүнең сыйфатын һәм культурасын күтәрү максатыннан, Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органының эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге хезмәткәре Татарстан Республикасы Лаеш муниципаль районының хуҗалык итүче субъектлары вәкилләре белән семинарлар үткәрде.

Тэги: кулланучылар хокукын яклау

Татарстан Республикасында җитештерелгән продукцияне алга этәрү максатыннан «Магнит» кибетендә «Татспиртпром» АҖ җитештергән алкоголь продукциясен дегустацияләү узды. Кибеттә сатып алучыларга җирле җитештерүченең яңалыклары тәкъдим ителде.

Тэги: кулланучылар хокукын яклау

Түбән Кама шәһәренең «Милосердие» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге базасында «Кибеткә ничек йөрергә яки кулланучы хокукларын яклыйк» дигән лекция үтте.

Тэги: кулланучылар хокукын яклау

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы «Кайнар линия» телефонына кулланучы шалтыратты:

- Җиңел автомобильне кулдан, ягъни гражданнан сатып алды. Машинага гарантия вакыты әле тәмамланмаган. Автомобильдә кимчелекләр барлыкка килгәч, мин сатучыга (автосалонга) кулланучылар хокукларын яклау турында дәгъва белән мөрәҗәгать иттем. Сатучы минем аның белән килешү мөнәсәбәтләрем юк, шуңа күрә «Кулланучылар хокукларын яклау турында»гы Закон бу очракта кулланылмый диде. Сатучының баш тартуы законлымы?