Яңа Сережкино авылында кулланучылар белеменн арттыру буенча чара узды

2021 елның 8 декабре, чәршәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Әлмәт территориаль органы хезмәткәре Наталья Платонова Лениногорск муниципаль районы башкарма комитеты белгече Эльвира Вакулюк белән берлектә Мичурин авыл җирлегенең Яңа Сережкино авылында кулланучылар белән очрашу үткәрде.

Алдан хәбәр ителгәнчә, халык мәдәният йортына җыелды, анда музей ачылган, йөзләгән экспонат авыл, җирле хуҗалык тарихын чагылдыра, бу урыннардагы кешеләрнең көнкүрешен яңадан торгызган.

Шулай ук бу торак пунктта Яңа Сережкино төп гомуми белем бирү мәктәбе - Лениногорск муниципаль районында чуваш телен өйрәнүче бердәнбер мәктәп.

Чарада катнашучыларга кулланучылар хокуклары турында сөйләделәр, сатып алынган товарларның һәм хезмәтләрнең сыйфатына дәгъва белән мөрәҗәгать итү тәртибен аңлаттылар, чуаш телендә чыккан кулланучылар хокукларын яклау буенча буклетлар тараттылар.

Авыл халкы кирәкле барлык азык-төлек продуктларын, шул исәптән алкогольле продукцияне дә кертеп, сатучы «Сомбель» кибетенең эшен уңай бәялиләр.

Җирле үзидарә органнарында ММИ хезмәткәрләре өчен аерым укулар уздырылды, аның барышында «Халык контроле» ТР ДМС аша алкоголь буенча хокук бозулар турында мөрәҗәгать итү мөмкинлеге турында тагын бер кат искә төшерделәр.