Сатучылар өчен өйрәтү чарасы үткәрделәр

2022 елның 13 гыйнвары, пәнҗешәмбе

Көнкүреш химиясе хәзерге заман кешесе көн саен диярлек файдаланырга мәҗбүр булган азык-төлек комплексының гомуми төшенчәсе. Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы хезмәткәре, Балтач районының ШЭ Гыйбадуллина М.Р. көнкүреш химиясен сату буенча сәүдә объектында сатучылар өчен кулланучылар хокукларын яклау өлкәсендә белем бирү семинары үткәрде.

Кулланучылар хокукларын яклау һәм товарларның төрле төрләрен сату кагыйдәләрен өйрәнү буенча мондый практик дәресләрнең максаты - сатучылар һәм сатып алучылар арасындагы мөнәсәбәтләрне җайга салучы төп норматив документлар белән танышу, аларны практикада куллана белү.

Кибет сатучысына РФ Хөкүмәтенең 31.12.2020 елның 2463 номерлы карары, «Кулланучылар хокукларын яклау турында» РФ Законы нигезендә аңлатмалар бирелде. Нәкъ менә сатыла торган товарларга һәм кулланучы почмагына бәяләрне рәсмиләштерү кагыйдәләре, сатучы һәм товарлар турында мәҗбүри һәм дөрес мәгълүмат булу, товарлар турында оешма элмә тактасы һәм мәгълүматның рус телендә булуы, товарларның яраклылык срокларын һәм саклау шартлары турында консультацияләр бирелде.