1680,133 литр күләмендә алкогольле продукция юкка чыгарылуга озатылды

2022 елның 22 марты, сишәмбе

2022 елның 22 мартында Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Әлмәт территориаль органы хезмәткәрләре, РФ Хөкүмәтенең 28.09.2015 елның 1027 номерлы «Этил спиртын, алкогольле һәм спиртлы продукцияне законсыз җитештерүне һәм (яки) әйләнештә йөртүне булдырмау чараларын гамәлгә ашыру турында»гы карары һәм продукцияне юк итү зарурлыгы турындагы гаризалар нигезендә, стандартларның мәҗбүри таләпләренә җавап бирми торган этил спирты, алкогольле һәм спиртлы продукциянең законсыз әйләнешеннән тартып алынган, Татарстан Республикасы Арбитраж суды карарлары һәм гомуми юрисдикциядәге судлар карарлары нигезендә санитар кагыйдәләрне һәм гигиеник нормативларны гамәлгә ашыру барышында «Роспиртпром» ААҖ вәкилләренә тапшырылды. Барлыгы 1680,133 литр күләмендә алкогольле продукция төяп озатылды, шуларның 110,183 литры - спиртлы продукция һәм 1569,95 литры - алкогольле продукция.

Алкогольле һәм спиртлы продукцияне юк итү Иваново өлкәсенең Гаврилово-Посадский районында узачак.