февраль, 2024 ел
чәршәмбе

2024 елның 14 февралендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Түбән Кама территориаль органында «Росспиртпром» АҖ вәкиленә 390,08 литр күләмендә тартып алынган алкогольле һәм спиртлы продукция тапшырылды, аның буенча конфискация турында судлар карар кабул итте. Шуларның 91,43 литры спиртлы сыеклык һәм 298,65 литры сыра.

ноябрь, 2023 ел
чәршәмбе

«Этил спирты, алкогольле һәм спиртлы продукцияне законсыз җитештерүне һәм (яисә) әйләнешен туктату чараларын гамәлгә ашыру турында» РФ Хөкүмәтенең 28.09.2015 елның 1027 номерлы карарына һәм продукцияне һәм (яисә) әйберләрне юк итү өчен чыгару һәм кабул итүне гамәлгә ашыру зарурлыгы турында гаризаларга ярашлы рәвештә, Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Әлмәт территориаль органында тартып алынган алкогольле һәм спиртлы продукциянең гомуми күләме 20588,35 литр тәшкил итә.

май, 2023 ел
чәршәмбе

2023 елның 23 маенда Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Түбән Кама территориаль органында гомуми күләме 514,749 литр булган алкоголь һәм спиртлы продукциянең чираттагы партиясен  тапшыру булды, аның буенча судлар «Росспиртпром» АҖ вәкиленә конфискация турында карарлар кабул итте.

август, 2022 ел
чәршәмбе

2022 елның 16 августында Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Түбән Кама территориаль органында әйләнештән тартып алынган 478,189 литр күләмендә алкогольле һәм спиртлы продукция «Росспиртпром» АҖ вәкиленә тапшырылды. Бу продукция буенча судлар тарафыннан конфискацияләү турында карарлар кабул ителде.

Продукция Иваново өлкәсенең Гаврилово-Посадский районында юк ителәчәк.

июнь, 2022 ел
пәнҗешәмбе

2022 елның 29 июнендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Яр Чаллы территориаль органы «Росспиртпром» АҖнә 105 литрдан артык алкогольле һәм спиртлы продукцияне юкка чыгаруга тапшырды. Алынган алкогольле һәм спиртлы продукцияне юк итү турында карарлар Татарстан Республикасы Арбитраж суды һәм Чаллы шәһәре җәмәгать судьялары карарлары белән чыгарылган иде. Хәзерге вакытта алкогольле продукция «Татспиртпром» АҖ мәйданчыгына алга таба юкка чыгару өчен озатылды.

июнь, 2022 ел
дүшәмбе

2022 елның 27 июнендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Түбән Кама территориаль органында, РФ Хөкүмәтенең 28.09.2015 елның 1027 номерлы «Этил спиртын, алкогольле һәм спиртлы продукцияне законсыз җитештерүне һәм (яки) әйләнешен кисәтү чараларын гамәлгә ашыру турында» карары һәм продукцияне һәм (яки) предметларны юкка чыгару өчен тапшыру һәм кабул итү зарурлыгы турындагы гаризалар нигезендә, 605,135 литр күләмендә алкогольле һәм спиртлы продукцияне «Росспиртпром» АҖ вәкиленә тапшыру булды, аның буенча судлар тарафыннан конфискацияләү турында карарлар кабул ителгән.

апрель, 2022 ел
сишәмбе

2022 елның 22 апрелендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Яр Чаллы территориаль органы «Росспиртпром» АҖнә 680 литрдан артык алкогольле һәм спиртлы продукция юкка чыгаруга тапшырылды. Алынган алкогольле һәм спиртлы продукцияне юк итү турында карарлар Татарстан Республикасы Арбитраж суды һәм Яр Чаллы шәһәре җәмәгать судьялары карарлары белән чыгарылды. Хәзерге вакытта алкогольле продукция «Росспиртпром» АҖ мәйданчыгына алга таба юкка чыгару өчен чыгарылды.

апрель, 2022 ел
сишәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Түбән Кама территориаль органында, РФ Хөкүмәтенең 28.09.2015 елның 1027 номерлы «Этил спиртын, алкогольле һәм спиртлы продукцияне законсыз җитештерүне һәм (яки) әйләнешен кисәтү чараларын гамәлгә ашыру турында» карары һәм продукцияне һәм (яки) предметларны юкка чыгару өчен чыгару һәм кабул итү зарурлыгы турындагы гаризалар нигезендә, «Росспиртпром» АҖ вәкиленә 1323,87 литр күләмендә алкогольле һәм спиртлы продукцияне тапшырдылар.

март, 2022 ел
сишәмбе

2022 елның 21 мартында Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Түбән Кама территориаль органында, продукция һәм (яки) предметларны чыгару һәм аларны юкка чыгару өчен кабул итү зарурилыгы турындагы гаризалар нигезендә, «Росспиртпром» АҖ вәкиленә гомуми күләмдә 1133,87 литр күләмендә алкогольле һәм спиртлы продукция тапшыру булды. Алар буенча судлар тарафыннан конфискация турында карарлар кабул ителгән.

Тэги: алкоголь продукциясен юкка чыгару

2022 елның 22 мартында Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Әлмәт территориаль органы хезмәткәрләре, РФ Хөкүмәтенең 28.09.2015 елның 1027 номерлы «Этил спиртын, алкогольле һәм спиртлы продукцияне законсыз җитештерүне һәм (яки) әйләнештә йөртүне булдырмау чараларын гамәлгә ашыру турында»гы карары һәм продукцияне юк итү зарурлыгы турындагы гаризалар нигезендә, стандартларның мәҗбүри таләпләренә җавап бирми торган этил спирты, алкогольле һәм спиртлы продукциянең законсыз әйләнешеннән тартып алынган, Татарстан Республикасы Арбитраж суды карарлары һәм гомуми юрисдикциядәге судлар карарлары нигезендә санитар кагыйдәләрне һәм гигиеник нормативларны гамәлгә ашыру барышында «Роспиртпром» ААҖ вәкилләренә тапшырылды.