Халыкара өлкәннәр көне елга бер тапкыр була

2022 елның 12 октябре, чәршәмбе

Халыкара өлкәннәр көне елга бер тапкыр була, ләкин көмеш яшьтәге кешеләрнең тормышында катнашу өчен һәрвакыт сәбәп бар. Шушы уңайдан Яр Чаллы территориаль органы белгече Татарстан Республикасы Әгерҗе районы Красный Бор дубравасы авылының «Красный Бор имәнлеге» социаль ярдәм үзәгендә ял итүчеләр белән очрашты. Очрашу вакытында белгеч ял итүчеләрне «Кулланучылар хокукларын яклау турында» закон белән таныштырды, законның төп маддәләрен аңлатты, «кулланучы», «товар», «хезмәт күрсәтү» төшенчәләрен ачты.

Белемле кулланучылар булу, кулланучылар хокукларын яклау өлкәсендә үз хокукларыңны яклый белергә өйрәтү – социаль ярдәм үзәгенең ял итүче пенсионерлары белән очрашуның төп максаты.

Әйдәгез, борчулардан арынып, әби-бабаларыбызга шалтыратып, яннарына барып килергә, кочакларга бер минут вакыт табыйк. Алар өчен безнең игътибарыбыз һәм сөйләшә алу мөмкинлеге кыйммәтрәк бит.