Ачык чара (фикер алышу) үткәрү турында

2024 елның 21 марты, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Яшел Үзән территориаль органы хәбәр иткәнчә, 2024 елга ачык чаралар (фикер алышулар) үткәрү планы-графигы нигезендә түбәндәге чара үткәреләчәк:

Чараның исеме: «Алкогольле һәм спиртлы продукцияне ваклап сату өлкәсендә хокукны куллану һәм административ практика мәсьәләләре».

Чараны үткәрүче контроль-күзәтчелек органы исеме: Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Яшел Үзән территориаль органы.

Чараны үткәрү датасы һәм вакыты: 2024 елның 25 апреле, 10:00 сәгатьтә минут.

Чараны уздыру урыны: Югары Ослан районы, Югары Ослан авылы, Чехов урамы, 32 йорт, «Татарстан Республикасы Югары Ослан муниципаль районының яшәү урыны буенча яшьләр (яшүсмерләр) клубы» МБУ бинасы.

Чара статусы: планлаштырылган.

Чараның кыскача тасвирламасы: контроль-күзәтчелек эшчәнлеген үткәргәндә мәҗбүри таләпләрне үтәү буенча хокук куллану практикасы нәтиҗәләрен һәм кулланмаларны тыңлау (2023 елда районның алкоголь базарында ачыкланган бозулар саны, Югары Ослан районының алкоголь базарында эшчәнлек алып баручы хуҗалык итүче субъектларның типик хаталары турында). Докладчы - Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Яшел Үзән территориаль органы башлыгы Сөнгатуллин Рифат Хәлим улы.

Чара нәтиҗәләренең кыскача тасвирламасы: чара тәмамлангач, катнашучыларга, аларны кызыксындырган мәсьәләләр буенча тиешле консультацияләр һәм тәкъдимнәр биреләчәк.

Күрсәтелгән тематика буенча үзегезне кызыксындырган сорауларны 2024 елның 20 апреленә кадәр электрон адреска җибәрә аласыз: Rifat.Sungatullin@tatar.ru

Телефон: +7 (84371) 5-85-15, моб. +7 987 290-37-66.