март, 2024 ел
пәнҗешәмбе

Питрәч районында асык тыңлаулар узды. Анда контроль-инспекция эше һәм профилактика чаралары нәтиҗәләре буенча 2023 елда Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы башлыгы Марина Егорова чыгыш ясады.

Тэги: ачык тыңлаулар

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Яшел Үзән территориаль органы хәбәр иткәнчә, 2024 елга ачык чаралар (фикер алышулар) үткәрү планы-графигы нигезендә түбәндәге чара үткәреләчәк:

Чараның исеме: «Алкогольле һәм спиртлы продукцияне ваклап сату өлкәсендә хокукны куллану һәм административ практика мәсьәләләре».

март, 2024 ел
сишәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы хәбәр иткәнчә, 2024 елга контрольдәге субъектлар белән ачык фикер алышулар үткәрү планы-графигы нигезендә, Питрәч муниципаль районында хуҗалык итүче субъектлар вәкилләре белән алкогольле һәм спиртлы продукцияне ваклап сату өлкәсендә хокук куллану һәм административ практика мәсьәләләре буенча ачык чара үткәреләчәк.

ноябрь, 2023 ел
җомга

2023 елның 23 ноябрендә Актаныш муниципаль районы администрациясе бинасында Актаныш муниципаль районы территориясендә алкоголь һәм спиртлы продукция әйләнеше өлкәсендә эшчәнлек алып баручы контроль астындагы субъектлар эшчәнлегендә хокук куллану практикасы мәсьәләләрен тикшерү буенча ачык чара узды.

ноябрь, 2023 ел
пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Яр Чаллы территориаль органы 2023 елга контрольдәге субъектлар белән ачык фикер алышулар үткәрү планы-графигы нигезендә түбәндәге чара үткәреләчәген хәбәр итә:

Чараның исеме: ачык тыңлаулар.

октябрь, 2023 ел
шимбә

2023 елның 28 октябрендә Буа муниципаль районында алкогольле һәм спиртлы продукцияне ваклап сату өлкәсендә хокукны куллану һәм административ практика мәсьәләләре буенча ачык тыңлаулар узды.

Чараның төп максаты - алкогольле һәм спиртлы продукция әйләнешен контрольдә тоту мәсьәләләрендә эшкуарлык җәмәгатьчелеге белән диалог төзү юлы белән хокук бозуларны профилактикалау.

җомга

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Яшел Үзән территориаль органы хәбәр иткәнчә, 2023 елга ачык чаралар (фикер алышулар) үткәрү планы-графигы нигезендә түбәндәге чара үткәреләчәк:

Чараның исеме: алкогольле һәм спиртлы продукцияне ваклап сату өлкәсендә хокукны куллану практикасы һәм административ практика мәсьәләләре.

Чараны үткәрүче контроль-күзәтчелек органы исеме: Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Яшел Үзән территориаль органы.

Үткәрү урыны: Сарман авылы, Ленин ур., 35

Үткәрү датасы: 2023 елның 26 сентябре.

Көн тәртибендә түбәндәге сораулар каралды:

1. Алкогольле һәм спиртлы продукция әйләнеше өлкәсендә ачыкланган хокук  бозулар, шулай ук аларны кисәтү юллары.

сишәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Түбән Кама территориаль органы хәбәр иткәнчә, 2023 елга контрольдә тотылган субъектлар белән ачык фикер алышулар үткәрү планы-графигы нигезендә, Сарман муниципаль районының хуҗалык субъектлары өчен алкогольле һәм спиртлы продукцияне ваклап сату өлкәсендә региональ дәүләт контролен (күзәтчелеген) гамәлгә ашырганда хокукны куллану һәм административ практика нәтиҗәләрен тикшерү буенча ачык чара узачак.

июль, 2023 ел
пәнҗешәмбе

2023 елның 13 июлендә Әлки муниципаль районында хуҗалык итүче субъектлар белән алкогольле һәм спиртлы продукцияне ваклап сату өлкәсендә хокукны куллану һәм административ практика нәтиҗәләре буенча ачык фикер алышу үткәрелде. Чараны Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Чистай территориаль органы башлыгы Александр Панов үткәрде.