Тартып алынган алкоголь продукциясенең гомуми күләме 367,49 литр тәшкил итә

2024 елның 29 марты, җомга

Россия Эчке эшләр министрлыгының Әлмәт районы буенча ЭЭБ һәм ПК бүлеге хезмәткәрләре тарафыннан «П.Г.» кибетендә шәхси эшмәкәрнең алкоголь продукциясен сату факты ачыкланды. Тартып алынган алкоголь продукциясенең гомуми күләме 11 кега һәм 126 шешә (367,49 литр) тәшкил итә.

Шул рәвешле, шәхси эшмәкәр РФ Административ хокук бозулар кодексының 14.16 статьясының 2 өлешендә, 14.19 статьясында каралган административ хокук бозу кылган:

- этил спирты әйләнеше (ваклап сатудан тыш), алкогольле һәм спиртлы продукция әйләнеше, аларны җитештерү һәм әйләнешнең легальлеген раслаучы ярдәмче документларсыз;

- этил спирты, алкогольле һәм спиртлы продукция җитештерү һәм әйләнеше өлкәсендә дәүләт исәп-хисабын бозу.

Материал Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Әлмәт территориаль органына тапшырылды. Планнан тыш документаль тикшерү үткәрелә.