Балтач районы Норма авылында гражданнарны кабул иттеләр

2024 елның 13 июне, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы башлыгы Булат Кадыйров һәм Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы тикшерү-инспекция бүлегенең әйдәп баручы белгеч-эксперты Гөлназ Шакирова Балтач муниципаль районының Норма авылында гражданнарны күчмә кабул иттеләр. Белгечләр алкогольле продукцияне сату һәм кулланучылар хокукларын яклау өлкәсендәге сорауларга җавап бирделәр. Шулай ук авыл җирлеге белгечләре өчен семинар уку үткәрелде.

Булачак күчмә кабул итү турында халыкка җәмәгать урыннарында һәм мәгълүмат стендларында урнаштырылган белдерүләр аша хәбәр ителде.

Барлык сорауларга да эшмәкәрләр һәм авыл халкы эчтәлекле җаваплар алды.

Катнашучылар оештыручыларга кабул итүләре өчен һәм файдалы мәгълүмат тарату материаллары өчен рәхмәт белдерделәр.