Сыра продукциясен ваклап сатучы оешмалар өчен программа тәэмин ителешен эшләүчеләр игътибарына!!!

2020 елның 4 июне, пәнҗешәмбе

Сыра, сыра эчемлекләрен, сидр, пуаре һәм медовуханы БДАМСта исәпкә алу буенча кега транспорт тарасында китерелә торган һәм Татарстан Республикасы территориясендә үткәрелә торган эксперимент кысаларында сыра продукциясе әйләнешен идентификацияләү чаралары белән маркировкалана торган методик тәкъдимнәргә өстәмә буларак (документ 2.0 версия), Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе (Росалкогольрегулирование белән килешенеп, “ЦентрИнформ” АҖ һәм “ЦентрИнформ " АҖ) хәбәр иткәнчә, экспериментта катнашучы продукцияне сатуны теркәү, экспериментта катнашучы продукцияне, тик БДАМС идентификаторлары күрсәтелгән.

Сыра продукциясен ваклап сату предприятиеләренең БДАМС белән мәгълүмат алмашуның программа тәэмин ителешен әзерләүчеләргә, мондый мөмкинлекне тормышка ашыру максатларында, программа белән тәэмин итүдә түбәндәге үзгәрешләрне кертергә кирәклеген хәбәр итәбез:

1. Сыра һәм сыра продукциясе алу турында мәгълүматларны кабул итүгә, шулай ук БДАМС идентификаторларын күрсәтеп, мондый продукциягә карата аңлашылмаучанлык актларын төзүгә рөхсәт итәргә.

2. Сыра һәм сыра продукциясен, шул исәптән сәүдә залыннан чыгару документларында БДАМС идентификаторларын күрсәтүне рөхсәт итәргә.

3. Алына торган, яисә исәптән чыгарыла торган продукция өчен кирәкле идентификаторлар санын транспорт тарасы сыешлыгы нигезендә җитештерергә мөмкин, ул эксперимент кысаларында БДАМС белешмәлегенең «capacity»да күрсәтелә (литрларда). Күчмә этапта маркаларның максималь санын гына контрольдә тотарга кирәк, чөнки продукция килергә һәм исәптән БДАМС идентификаторларын күрсәтмичә генә күчерелергә мөмкин.

Белешмә өчен:

Экспериментта катнашучы продукция төрләренең кодлары: 500,510,520,261,262,263

Экспериментта кулланыла торган махсус марка БДАМС идентификаторының составы һәм күләме ФСМ идентификаторы составына туры килә.

Тип коды 301 (беренче өч символ).