Казан территориаль органының эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге эшчәнлеге нәтиҗәләре турында

2020 елның 29 декабре, сишәмбе

28 декабрьдә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге начальнигы Марсель Шаһидуллин 2020 елгы календарь чорына йомгак ясауга багышланган киңәшмә үткәрде.

Очрашу башында Марсель Шаһидуллин хезмәткәрләрне якынлашып килүче Яңа ел белән котлады, барлык башлангычларда да уңышлар, сәламәтлек теләде, бу бигрәк тә быелгы, «коронавирус» елында актуаль, шулай ук эшчәнлек темпларын киметмәскә һәм һөнәри эшчәнлектә тагын да югары нәтиҗәләргә ирешүне теләде.

Әйдәп баручы белгеч-эксперт Александр Кранатов ММЧ индикаторларының торышы һәм басма, электрон һәм башка басмаларда басылган язмалар саны, шулай ук яңа елда эш планнары, шул исәптән җирле һәм төбәк массакүләм мәгълүмат чараларында кулланучылар хокукларын яклау тематикасын яктырту буенча эшне көчәйтү кирәклеге турында сөйләде. Алга таба хуҗалык итүче субъектлар өчен дә, кулланучылар өчен дә куллану белемен арттыру юнәлеше каралды. Аерым алганда, яңгыраган тәкъдимнәрнең берсе -коммерцияле булмаган оешмалар һәм Казан шәһәренең хәйрия фондлары белән эшне көчәйтү турында.

Алга таба яңа ел бәйрәмнәре алдыннан мониторинг үткәрү һәм бәяләр үзгәрү динамикасы буенча әйдәп баручы белгеч-эксперт Лилия Шәңгәрәева чыгыш ясады. Бу юнәлештә аларны сыйфатлы итеп үткәрү һәм базар конъюнктурасындагы үзгәрешләр турында Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе аппараты вәкилләренә оператив рәвештә җиткерү билгеләп үтелде. Яңа елда бу юнәлеш буенча оператив эш алып бару һәм Казан территориаль органына караган барлык муниципаль районнарда мониторинг төрләре буенча мәгълүматларны даими рәвештә актуальләштерергә тәкъдим ителде.

Гражданнарның мөрәҗәгатьләрен карау нәтиҗәләрен күзәтү белән әйдәп баручы белгеч-белгеч Айрат Шәйхетдинов чыгыш ясады. Ул билгеләп үткәнчә, мөрәҗәгатьләрнең тематикасы быел Интернет-сәүдә һәм товарлар сатып алуның дистанцион ысулы белән бәйле мәсьәләләргә кагылышлы. Үзенең чыгышы кысаларында ул мөрәҗәгатьләрнең тематикасына һәм катлаулылыгына карамастан, закон чыгаручы тарафыннан билгеләнгән срокларда каралуын билгеләп үтте.

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе ел саен үткәрә торган Олимпиадада Казан шәһәре мәктәпләренән берьюлы 6 укучысы призлы урыннар яулады, бу исә мәктәпләр белән кулланучылар хокукларын яклау тематикасы буенча үткәрелә торган чараларның нәтиҗәлелеген тагын бер кат ассызыклый.

Нәтиҗә ясап, бүлек башлыгы, тулаем алганда, үсеш һәм координация бүлегенең эшен канәгатьләнерлек дип тануын билгеләп үтте.