«Балыкчы. Аучы» күргәзмзсе кысаларында кизү тору оештырылды

2021 елның 7 апреле, чәршәмбе

2021 елның 7 апреленнән 11 апреленә кадәр «Казан ярминкәсе» күргәзмә үзәге территориясендә «Балыкчы. Аучы» дип исемләнгән махсуслаштырылган күргәзмә эшли. Уд - балык тотарга яратучылар, ау һәм актив ял яратучылар һәм профессионаллар өчен кызыклы булган чара. Ел саен күргәзмәне оештыручылар бер мәйданчыкта һәвәскәр балыкчылар һәм аучылар, шулай ук балык приманкалары һәм анастейлары сатучыларны, аучылык аксессуарларын тәкъдим итүчеләрне җыя. Күргәзмә балык тоту һәм аучылык кирәк–яракларының яңа төрләрен сатып алу өчен идеаль мәйданчык - бер урында һәм кыска гына вакыт эчендә, фикердәшләрнең очрашу урыны да булып тора.

Әлеге чара кысаларында Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы хезмәткәрләре башка дәүләт органнарының эше белән таныштылар - Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсе хезмәткәрләре «Кыш. Куркынычсызлык кагыйдәләре», «Кышкы балык тотуның гамәли киңәшләре», өстәмә рәвештә бозда гражданнарның үз-үзләрен тоту кагыйдәләре турында сөйләштеләр. Эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге хезмәткәрләре, үз чиратында, кулланучылар хокукларын яклау буенча үз тәҗрибәләре белән уртаклаштылар.

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе, традиция буенча, кулланучылар хокукларын яклау турында консультацияләр оештырды, чөнки әлеге мәйданчык шәһәр халкында зур популярлык казанды.

Казан ярминкәсенә килүчеләр күргәзмә-сатуларда кулланучылар хокукларын яклау мәсьәләләре буенча Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе белгечләреннән һәрвакыт консультация ала алалар. Барлык теләүчеләр төрле хезмәтләр алганда, товарлар сатып алганда кулланучылар хокуклары турында файдалы мәгълүмат алдылар.

Эшмәкәрләр, сатучылар кулланучылар хокукларын яклау һәм сәүдә кагыйдәләрен үтәү өлкәсендә гамәлдәге законнарны үтәү өлкәсендә үзләрен кызыксындырган сорауларга җаваплар алдылар.

Катнашучыларга кулланучыларның шикаятьләрен һәм мөрәҗәгатьләрен карау тәртибе, сатып алучылар өчен сатучы, товарлар һәм хезмәтләр турында кирәкле мәгълүмат булу, түләнгән товар яки күрсәтелгән хезмәт өчен товар чеклары бирү, фикерләр һәм тәкъдимнәр китабын бирү турында таләпләр аңлатылды.

Чара кулланучылар хокукларын яклау мәсьәләләре буенча белешмәлекләр һәм буклетлар рәвешендә мәгълүмати материал тарату белән үрелеп барды.