Азнакайда ведомствоара комиссия утырышы узды

2021 елның 15 апреле, пәнҗешәмбе

Азнакай муниципаль районы территориясендә алкоголь продукциясен законсыз сатуны ачыклау һәм булдырмау буенча ведомствоара комиссия утырышы Zoom платформасында Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе җитәкчесе Җәүдәт Әхмәтханов катнашында узды.

Утырыш эшендә Башкарма комитет эшләре белән идарә итүче Руслан Дәүләтшин, Әлмәт территориаль органы начальнигы Миләүшә Михеева, Икътисад, Сәнәгать һәм сәүдә бүлеге башлыгы Лилия Дәүләтшина, Татарстан Республикасы буенча Роспотребнадзор идарәсенең Бөгелмә, Азнакай, Баулы, Ютазы районнарында территориаль бүлеге баш белгеч-эксперты Розалия Хәсәншина, Россия Эчке эшләр министрлыгының Азнакай муниципаль районы буенча икътисадый иминлек һәм коррупциягә каршы тору бүлеге оперуполномоченные Рөстәм Рәфыйков, «Алкоторг» ҖЧҖ һәм «Белый кремль»ҖЧҖ вәкилләре катнашты.

МВКда Азнакай муниципаль районы территориясендә алкогольле продукцияне законсыз сатуны ачыклау һәм булдырмау буенча хәл турында фикер алыштылар, 2021 елның ике ае йомгаклары буенча район территориясендә алкогольле продукция сату турында сөйләштеләр. Миләүшә Михеева һәм Рөстәм Рәфыйков контрольлек итү һәм хокук тәртибен тәэмин итү, кулланучылар базарында алкогольле һәм спиртлы продукция әйләнеше өлкәсендәге законнарны үтәү, контрафактлы алкогольле продукцияне ачыклау максатыннан үткәрелгән гомуми чаралар турында сөйләделәр. Розалия Хасаншина алкоголь белән кискен агуланулар турында чыгыш ясады. «Халык контроле» мәгълүмат системасы эше, халыкка көмешкә кудыру продукциясен сату фактлары буенча җәза чаралары турында мәгълүмат бирү, алкогольле продукцияне сату дәрәҗәсен арттыру буенча эшне активлаштыру турында чыгыш ясадылар. Тулы пространствоны үтәмәү, шулай ук республикада җитештергән эконом-класслы аракының кайбер позицияләренең булмавы турындагы мәсьәлә аерым каралды.