Кулланучыларга хезмәт күрсәтү сыйфаты һәм культурасы мәсьәләләре буенча хуҗалык итүче субъектлар өчен семинарлар үткәрелде

2021 елның 11 октябре, дүшәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы хезмәткәре Лаеш районында хуҗалык итүче субъектлар белән кулланучыларга хезмәт күрсәтүнең сыйфатын һәм культурасын күтәрү буенча семинарлар үткәрде.

Эшчәнлекнең күп кенә өлкәләрендә кулланучыларга хезмәт күрсәтү сыйфаты һәм культурасы бердәнбер конкурентлы өстенлеккә әйләнде. Хезмәт күрсәтү сыйфаты – яңа стандарт, аның буенча кулланучылар продуктның сыйфаты турында фикер йөртә, хезмәт күрсәтү культурасы - җәмгыятьнең гомуми культурасының аерылгысыз өлеше.

Катнашучылар Россия Федерациясе Гражданнар кодексы, «Кулланучылар хокукларын яклау турында» 07.02.1992 елның 2300-1 номерлы Россия Федерациясе Законының төп нигезләмәләре, «Ваклап сату-алу шартнамәсе буенча товарлар сату Кагыйдәләрен, озак файдаланудагы товарлар исемлеген раслау турында», «Кулланучының аңа шундый ук төп куллану үзенчәлекләренә ия булган товарны ремонтлау яки алыштыру чорында, мондый товарны ремонтлау һәм алыштыру чорында аңа түләүсез бирү турында таләбе кагылмый торган, шулай ук Россия Федерациясе Хөкүмәтенең кайбер актларына үзгәрешләр кертү турында» 2020 елның 31 декабрендәге 2463 номерлы РФ Хөкүмәте Карары белән таныштылар.

Агымдагы хәлне истә тотып, семинар барлык гамәлдәге тәкъдимнәрне исәпкә алып үткәрелде, коронавирус йогышлы авыруы таралу куркынычы белән бәйле рәвештә, хезмәткәрләргә индивидуаль саклану чараларын үтәү кирәклеге турында мәгълүмат җиткерелде.