Кулланучылар белемен арттыруга юнәлдерелгән чаралар һәм бәяләр мониторингын үткәрү турында

2024 елның 7 феврале, чәршәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органына караган Лаеш муниципаль районына бару кысаларында Кулланучылар хокукларын яклау, шулай ук хуҗалык итүче субъектлар белән кулланучыларга хезмәт күрсәтүнең сыйфаты һәм культурасы мәсьәләләрендә халыкның хокукый белемен һәм мәгълүматлылыгын арттыруга юнәлдерелгән чаралар уздырылды.

Катнашучылар Россия Федерациясенең 07.02.1992 елның 2300-1 номерлы «Кулланучылар хокукларын яклау турында»гы Законының төп нигезләмәләре белән танышты.

Чара барышында мәгълүмати буклетлар һәм «Татарстан кулланучысы хәбәрләре» газетасы таратылды.

Шулай ук хезмәткәр 24 атама буенча социаль әһәмиятле азык-төлек товарларына бәяләр мониторингын үткәрә, ул мәгълүматны җыю, анализлауның өзлексез һәм методик процессын тәшкил итә.

Мониторинг (күзәтү) объекты булып кулланучы өчен төп параметр бәя тора. Шул ук вакытта, кибетләр һәм базарларны сайлап алу даими рәвештә үзгәрә, бу бәяләрне анализлау һәм үткәрү таләпләренә туры китереп, максималь төгәл һәм ышанычлы мәгълүмат алырга мөмкинлек бирә.