февраль, 2024 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органына караган Лаеш муниципаль районына бару кысаларында Кулланучылар хокукларын яклау, шулай ук хуҗалык итүче субъектлар белән кулланучыларга хезмәт күрсәтүнең сыйфаты һәм культурасы мәсьәләләрендә халыкның хокукый белемен һәм мәгълүматлылыгын арттыруга юнәлдерелгән чаралар уздырылды.

Тэги: кулланучылар хокукын яклау бәяләргә мониторинг

гыйнвар, 2024 ел
җомга

Кулланучыларга хезмәт күрсәтүнең сыйфатын һәм культурасын күтәрү максатыннан, Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге хезмәткәре Татарстан Республикасы Казан шәһәренең Совет районында хуҗалык итүче субъектлар вәкилләре белән семинарлар үткәрде.

ноябрь, 2023 ел
дүшәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органына караган Питрәч муниципаль районына бару кысаларында Казан территориаль органының эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге хезмәткәрләре 24 исемдәге социаль әһәмиятле азык-төлек товарларына бәяләрне мониторингладылар, бу мәгълүматны җыю, анализлауның өзлексез һәм методик процессы булып тора.

сентябрь, 2023 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Әлмәт территориаль органы эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге хезмәткәрләре тарафыннан даими рәвештә үткәрелә торган социаль әһәмиятле азык-төлек товарларына бәяләр мониторингы кибет сатучылары өчен кулланучылар хокукларын яклау мәсьәләләре буенча укыту белән бергә бара.

август, 2023 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге хезмәткәрләре тарафыннан атна саен социаль әһәмиятле азык-төлеккә бәяләр мониторингы үткәрелә.

август, 2023 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Яр Чаллы территориаль органы эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге белгечләре тарафыннан мониторинг үткәрү максатыннан Әгерҗе шәһәренең сәүдә объектларына бару оештырылды. Белгечләр шәһәрнең 7 кибетен колачлады. Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының «Татарстан Республикасы дәүләт муниципаль оешмалары сатып ала торган азык-төлек товарларына максималь бәяләрне формалаштыру турында» 2017 елның 25 сентябрендәге 715 номерлы карары нигезендә бүлек хезмәткәрләре тарафыннан «Магнит» һәм «Пятерочка» кибетләрендә 188 төр продукция буенча бәяләр мониторингы үткәрелде. Әгерҗе РайПосының «Продукты», «Табыш», «Любимый», «Продуктовый Рай» кибетләрендә 24 исемдәге социаль әһәмиятле азык-төлек товарларына бәяләр мониторингы үткәрелде.

июль, 2023 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Әлмәт территориаль органы хезмәткәрләре тарафыннан даими рәвештә үткәрелә торган социаль әһәмиятле азык-төлек товарларына бәяләр мониторингы, шулай ук кибет сатучылары өчен кулланучылар хокукларын яклау мәсьәләләре буенча уку белән бергә алып барыла. Әйтик, Әлмәт территориаль органы хезмәткәре Венера Шәрәфетдинова кибет сатучыларын Россия Федерациясенең 1992 елның 7 февралендәге законы нигезләмәләре белән таныштырды.

июнь, 2023 ел
дүшәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы эшчәнлегенең бурычларының берсе - атна саен мәгълүмат җыю һәм анализлауның өзлексез, методик процессы булган бәяләр мониторингын үткәрү.

февраль, 2023 ел
дүшәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы эшчәнлегенең бер бурычы - мәгълүмат җыюның, анализлауның өзлексез һәм методик процессыннан гыйбарәт булган бәяләр мониторингын үткәрү. Мониторинг объекты - кулланучы өчен төп параметр - бәя.

гыйнвар, 2023 ел
җомга

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Яр Чаллы территориаль органы хезмәткәрләре атна саен социаль әһәмияткә ия булган беренче кирәкле азык-төлек товарларына, федераль челтәрләр кибетләрендә һәм Алабуга муниципаль районының челтәр булмаган кибетләрендә бәяләр үзгәрүенә мониторинг үткәрә.