Бөтендөнья кулланучылар хокукларын яклау көне тәмамланганда

2024 елның 20 марты, чәршәмбе

Белгечләр тарафыннан Бөтендөнья кулланучылар хокукын яклау көненә багышлап үткәрелгән чаралар тәмамланып килә. Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Яр Чаллы территориаль органының эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге белгечләре Яр Чаллы шәһәренең «Арзан» сәүдә үзәге кулланучылары белән очраштылар. Шәһәр халкы һәм кунаклары Бөтендөнья кулланучылар хокукларын яклау көне һәм аның 2024 елга девизы турында хәбәр иттеләр: «Кулланучылар өчен гадел һәм җаваплы ясалма интеллект».

Чарада катнашучыларга белгечләр мәгълүмат буклетлары һәм «Татарстан кулланучысы хәбәрләре» газетасының чираттагы чыгарылышын тәкъдим иттеләр. Әлеге буклетлар «2014-2025 елларга Татарстан Республикасында кулланучылар хокукларын яклауның комплекслы системасын үстерү» дәүләт программасын гамәлгә ашыру кысаларында Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе тарафыннан эшләнгән. Буклетлар мәгълүматлы, тар юнәлешле, бу кулланучыга Кулланучылар базары өлкәсендә теге яки бу мәсьәләгә карата тиз арада мәгълүмат алырга мөмкинлек бирә. Кулланучыга куелган бурычны нәтиҗәле хәл итәргә, үз хокукларын якларга ярдәм итәләр.

Һәр катнашучының белгечкә сорау бирү һәм квалификацияле җавап алу мөмкинлеге булдырылды. Мондый чараларның төп максаты - халыкның куллану грамоталылыгын арттыру.