Питрәч районында ачык тыңлаулар узды

2024 елның 21 марты, пәнҗешәмбе

Питрәч районында асык тыңлаулар узды. Анда контроль-инспекция эше һәм профилактика чаралары нәтиҗәләре буенча 2023 елда Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы башлыгы Марина Егорова чыгыш ясады.

Территориаль орган башлыгы алкоголь базарында катнашучыларга Питрәч районы территориясендә Казан территориаль орган хезмәткәрләре үткәргән профилактика чаралары нәтиҗәләре, БДАМС мәгълүмат базасы белән эшләү турында кыскача мәгълүмат җиткерде. Иң еш ачыклана торган хокук бозулар һәм аларны башкару сәбәпләре каралды. Моннан тыш, эчке эшләр органнарыннан килгән административ хокук бозулар турындагы материалларны карау нәтиҗәләре дә яңгырады.

«Кега» савытында сыра һәм сыра эчемлекләре сату мәсьәләсен карадылар.

Хуҗалык итүче субъектлар вәкилләреннән килгән барлык сорауларга тиешле аңлатмалар бирелде. Региональ һәм федераль дәрәҗәдә судка кадәр шикаять бирү тәртибе каралды.

Алкогольле продукцияне ваклап сатуга һәм алкогольле продукцияне ваклап сатуга лицензия алуга, озайтуга һәм яңадан рәсмиләштерүгә гаризаларны дәүләт хезмәтләре Порталы аша вакытында электрон рәвештә тапшырырга киңәш ителә.