«Биектау FM» белән хезмәттәшлек дәвам итә

2024 елның 25 июне, сишәмбе

«Биектау FM» радиосы 2012 елдан бирле үз эшчәнлеген дәвам итә. 100.2 FM дулкынында район халкы яңалыклар, төрле чаралар һәм тантаналардан репортажлар һәм башка көндәлек яңалыклар блоклары белән таныша ала. Радио тыңлаучылар район һәм Татарстан Республикасы оешмалары һәм учреждениеләре җитәкчеләре белән атналык интервьюлар, шулай ук төрле темаларга тематик тапшырулар ишетә ала.

Бүген Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге белгече «Биектау FM» радиосында «кулланучылар хокукларын яклау» темасынатапшырулар сериясе әзерләүдә катнашты:

- Бушлай медицина хезмәтенә чакырдылар һәм кредит килешүе керттеләр. Аны ничек өзәргә?;

- Кулланучыга сыйфатсыз стоматологик хезмәтләр күрсәткәндә нәрсә эшләргә?

- Кайтарыла торган һәм кире кайтарылмый торган тариф буенча сатып алынган авиабилетларны кайтару кагыйдәләре;

- Кулланучыга төзелеш материаллары сатып алганда нәрсәләрне исәпкә алырга кирәк, дигән темалар күтәрелде.

Без кулланучылар базарындагы хокук бозуларны профилактикалау өлкәсендә нәтиҗәле хезмәттәшлек өчен «Биектау FM» җитәкчелеге һәм хезмәткәрләренә рәхмәт белдерәбез.