декабрь, 2022 ел
җомга

2022 елның 22 декабрендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясендә алкоголь продукциясе буенча республика ведомствоара дегустация комиссиясенең чираттагы утырышы булды, анда 2021-2022 елларда «Татспиртпром» АҖ филиаллары тарафыннан җитештерелә башлаган алкогольле продукциянең яңа продукцияләре дегустацияләнде.

Тэги: дегустация комиссиясе

июнь, 2020 ел
сишәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясендә республика территориясендә сыра эчемлекләрен маркировкалау буенча эксперимент кысаларында БДАМСта, күпләп һәм ваклап сату оешмаларының исәп системаларында маркировкаланган продукцияне чагылдыру өчен программа тәэминатын эшләү мәсьәләләре буенча эшлекле очрашу узды.

август, 2019 ел
җомга

"Халык контроле" дәүләт мәгълүмат системасына уяу гражданиннан килгән мәгълүматны тикшерү барышында Лаеш районының ял базасы территориясендә урнашкан стационар булмаган сәүдә объектында алкогольле продукция әйләнеше өлкәсендә закон бозу фактлары ачыкланды.