апрель, 2024 ел
пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең дегустация залында 2024 елның 24 апрелендә алкоголь продукциясе буенча республика ведомствоара дегустация комиссиясенең чираттагы утырышы узачак. Анда республиканың сәүдә объектларында сатыла торган джиннарны дегустацияләү булачак.

апрель, 2024 ел
чәршәмбе

Бүгенге дегустация һәм куллану үзлекләрен бәяләү өчен базарда иң күп тәкъдим ителгән һәм популяр булган «Молочные» сосискалары сайланды, бу сосискалар ГОСТ таләпләренә туры китереп эшләнгән, аларның составы катгый регламентташтырылган.

декабрь, 2023 ел
дүшәмбе

2023 елның 20 декабрендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең дегустация залында алкоголь продукциясе буенча Республика ведомствоара дегустация комиссиясенең чираттагы утырышы узачак, анда республиканың сәүдә объектларында сатыла торган шәрабларны дегустацияләү узачак.

май, 2023 ел
чәршәмбе

2023 елның 27 апрелендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясендә алкоголь продукциясе буенча Республика ведомствоара дегустация комиссиясенең чираттагы утырышы узды, анда тәмле-хуш исле көчле алкогольле эчемлекләр дегустацияләнде.

Дегустациядә дүрт продуктның 12 үрнәге (махсус аракы, спиртлы эчемлекләр, ачы төнәтмәләр) бәяләнә: лайм, грейпфрут, арбуз, гранат.

Дегустациягә тәкъдим ителгән продукциянең ваклап сату бәясе 0,5 литр өчен – 420-1214 сум тәшкил итә. Татып карау өчен үрнәкләр шәһәрнең сәүдә челтәрендә сатып алынган иде.

апрель, 2023 ел
дүшәмбе

2023 елның 27 апрелендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең дегустация залында алкоголь продукциясе буенча республика ведомствоара дегустация комиссиясенең чираттагы утырышы узачак, анда тәмле-хуш исле көчле алкогольле эчемлекләрне дегустацияләү узачак.

җомга

2022 елның 22 декабрендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясендә алкоголь продукциясе буенча республика ведомствоара дегустация комиссиясенең чираттагы утырышы булды, анда 2021-2022 елларда «Татспиртпром» АҖ филиаллары тарафыннан җитештерелә башлаган алкогольле продукциянең яңа продукцияләре дегустацияләнде.

сишәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясендә «Докторская»  колбасасына кулланучылар дегустациясе булды.

Яңа ел башланыр алдыннан, колбаса очраклы гына дегустация предметы булмады – чөнки оливье — Яңа ел өстәле патшасы, аны пешкән колбасасыз ничек эшләргә? Өстәвенә, колбасаны бәйрәмгә гадәттә аннан тыелган кешеләр дә сатып ала. Хәтта тоз, май, натрий нитриты һәм башка консервантларның критик эчтәлеге дә безне туктатмый. Бәйрәм өстәлендә колбаса - бу традиция инде.

дүшәмбе

2022 елның 22 декабрендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең дегустация залында алкоголь продукциясе буенча республика ведомствоара дегустация комиссиясенең чираттагы утырышы узачак, анда 2021-2022 елларда «Татспиртпром» АҖ филиаллары тарафыннан җитештерелә башлаган алкогольле продукциянең яңа атамаларына дегустация булачак.

июль, 2022 ел
җомга

2022 елның 28 июлендә «Татспиртпром» АҖнең «Усад спирт заводы» филиалында алкогольле продукция буенча республика ведомствоара дегустация комиссиясенең чираттагы утырышы булды.

Дегустациядә джин нигезендә 11 джин һәм спиртлы эчемлекләр үрнәге бәяләнде. Республика, Россия һәм чит ил җитештерүчеләре продукциясе тәкъдим ителгән иде.

Тэги: дегустация комиссиясе дегустация джин

февраль, 2022 ел
дүшәмбе

2022 елның 25 февралендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясендә Алкогольле продукция буенча республика ведомствоара дегустация комиссиясенең чираттагы утырышы булды.