Ваклап сату оешмалары һәм хосусый эшмәкәрләр игътибарына!

2022 елның 27 гыйнвары, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе хәбәр иткәнчә, «кега» транспорт тарарасында сыра кайнату продукциясен маркировкалау буенча Эксперимент дәвам итә.

2022 елның 27 гыйнварына экспериментта катнашырга теләк белдергән 121 предприятие (59 оешма) «Гознак» АҖ белән «кега» транспорт тарарында җитештерелә торган сыраны маркировкалау өчен махсус маркалар (алга таба – махсус маркалар) эшләүгә килешүләр төзеде.

Сыраны маркировкалау өчен Татарстан Республикасының һәм Россия Федерациясенең башка төбәкләреннән 67 предприятиесе 2,5 млн данә махсус маркалар алган.

«Сыра һәм сыра эчемлекләрен җитештерү күләмнәре турында хисап» нигезендә 66 предприятие маркировкаланган «кег»ны 100 дән артык күпләп һәм 4300ләп сәүдә ноктасына китергән.

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең рәсми порталында «Эшчәнлек» бүлегендә, «Сыра маркировкалау буенча Эксперимент» бүлекчәсендә, «Документлар» өстәмә битендә хәбәрләр туплануы турында белдерә. https://gosalcogol.tatarstan.ru/eksperiment-po-markirovke-piva.htm) «1С: Предприятие» программасы функционалын кулланып, БДАМСта маркировкаланган сыра продукциясен ваклап сатуны теркәү вариантларының берсе урнаштырылган.