апрель, 2024 ел
пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе хәбәр иткәнчә, «Сыра һәм аз алкогольле эчемлекләрне маркировкалау» бүлегендәге намус билгесенең рәсми порталында «Берләшмәдә сорау бирү» бүлегендә «Татарстан Республикасында сыра һәм аз алкогольле эчемлекләрне эзләп табу буенча эксперимент кысаларында әйләнештә катнашучылардан сораулар» дигән өстәмә урнаштырылган, анда эксперимент барышында барлыкка килгән сыра һәм сыра эчемлекләрен маркировкалау турында сыра базарында катнашучылар сораулар бирә ала.

Тэги: сыра сыра, эксперимент

март, 2024 ел
дүшәмбе

Идентификация чаралары (МТ ГИС) белән мәҗбүри маркировкаланырга тиешле товарлар әйләнешен мониторинглауның дәүләт мәгълүмати системасында сыра һәм сыра эчемлекләре әйләнешен чагылдыру буенча күп санлы мәсьәләләр белән бәйле рәвештә түбәндәге мәгълүмати материалларны урнаштырабыз:

Тэги: сыра кегларын маркировкалау сыра, эксперимент

гыйнвар, 2024 ел
сишәмбе

2024 елның 15 гыйнварыннан ваклап сату кибетләре һәм гомуми туклану учреждениеләре идентификация чаралары (МТ ГИС) белән мәҗбүри маркировкаланырга тиешле товарлар әйләнешен мониторинглауның дәүләт мәгълүмат системасына агызыла торган сыра сату турында мәгълүмат тапшырырга тиеш. Шул ук вакытта, элеккечә, бердәм дәүләт автоматлаштырылган мәгълүмат системасына (БДАМС) хисап бирергә кирәк.

Тэги: сыра продукциясе сыра, эксперимент

ноябрь, 2023 ел
сишәмбе

Татарстан Республикасы Лаеш муниципаль районы администрациясе бинасында Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы башлыгы Марина Егорова һәм «Янтарь» ҖЧҖ техник ярдәм җитәкчесе катнашында шәхси эшмәкәрләр һәм юридик затлар, алкоголь базарында катнашучылар белән очрашу узды.

июнь, 2023 ел
җомга

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Түбән Кама территориаль органы башлыгы Вадим Шипилов Сарман муниципаль районында күчмә чаралар уздырды. Чара кысаларында ул сыра базарында катнашучылар белән очрашты.

Сөйләшүдә Татарстан Республикасы территориясендә сыра продукциясе хәрәкәтенең эзләнүчәнлеген тәэмин итү буенча эксперимент үткәрү мәсьәләләре күтәрелде.

май, 2023 ел
пәнҗешәмбе

2023 елның 18 маенда Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясендә сыра базарында катнашучылар өчен «Оператор-ЦРПТ» ҖЧҖ, «Контур» СКБ һәм «Такском» компаниясе белгечләре катнашында вебинар узды.

гыйнвар, 2022 ел
пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе хәбәр иткәнчә, «кега» транспорт тарарасында сыра кайнату продукциясен маркировкалау буенча Эксперимент дәвам итә.

2022 елның 27 гыйнварына экспериментта катнашырга теләк белдергән 121 предприятие (59 оешма) «Гознак» АҖ белән «кега» транспорт тарарында җитештерелә торган сыраны маркировкалау өчен махсус маркалар (алга таба – махсус маркалар) эшләүгә килешүләр төзеде.

Тэги: сыра кегларын маркировкалау сыра маркировкалау сыра, эксперимент