Хокук саклау органнары хезмәткәрләре һәм студентлары өчен фәнни-танып-белү семинарын үткәрү турында

2022 елның 19 мае, пәнҗешәмбе

18.05.2002 көнне Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы начальнигы Марина Егорова Россия Эчке эшләр министрлыгының Казан юридик институты студентлары һәм хезмәткәрләре өчен кулланучылар хокукларын һәм алкоголь базарында хокук бозуларны яклау мәсьәләләре буенча фәнни-танып-белү семинары үткәрде.

Дәрес сыйфатлы һәм сыйфатсыз товарны кире кайтару һәм алыштыру шартларына кагылышлы, сыйфатсыз хезмәт алынган очракта, Закон маддәләрен яктыртуда төзелде. Әлеге тематика студентларны бик кызыксындырды, чөнки бу аларның профильле белем бирү тематикасы һәм юнәлеше белән турыдан-туры бәйле.

Дәрес кысаларында тормышта килеп туган хәлләр һәм мисаллар каралды, анда студентлар бу очракта кулланучы кем икәнлеге, кулланучылар хокукларын яклауны регламентлаучы законга эләгәме, килеп туган хәлдән ничек чыгу мөмкинлеге турында фикер алыштылар. Студентлар тәкъдим ителгән тема белән кызыксындылар, практик мәсьәләләр турында җанлы фикер алыштылар.

Моннан тыш, Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе турында, аерым алганда, кулланучылар хокукларын яклау өлкәсендә Казан территориаль органының функцияләре турында кыскача мәгълүмат бирелде.

Институт җитәкчелегенә һәм граждан-хокукый дисциплиналар кафедрасы җитәкчелегенә очрашуны оештырганнары өчен рәхмәт белдерәбез.