Инвалидлар җәмгыятендә узган чара Бөтендөнья кулланучылар хокукларын яклау көненә багышланган иде

2023 елның 17 марты, җомга

Ел саен 15 мартта билгеләп үтелә торган Бөтендөнья кулланучылар хокукларын яклау көне кысаларында Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Чистай территориаль органы һәм ТР буенча Роспотребнадзор белгечләре тарафыннан Бөтенроссия инвалидлар җәмгыятенең Татарстан Республикасының Чистай шәһәр оешмасында кулланучылар хокукларын яклау турындагы законнарны аңлату буенча лекция оештырылды.

Җәмгыять әгъзалары төрле яшьтәге кешеләр, күпчелеге тәҗрибәле, актив тормыш рәвеше алып баручы, төрле юнәлештәге шәһәр һәм республика чараларында катнашучылар.

Быел Бөтендөнья кулланучылар хокукларын яклау көненең девизы «Экологик чиста энергиягә һәм продукциягә күчү аша кулланучыларның хокукларын һәм мөмкинлекләрен киңәйтү» булганлыктан, күпчелек вакыт шушы темага багышланган иде.

Моннан тыш, чара барышында Кулланучылар хокукларын яклау турындагы гамәлдәге законнарның башка мәсьәләләре дә каралды. Мәсәлән, җәмгыятьнең кайбер әгъзалары азык-төлек товарларын сатучыга кире кайтару тәртибе белән кызыксыналар, моңа Роспотребнадзор вәкиленнән тулы җавап алалар. Моннан тыш, көнкүреш хезмәтләре күрсәтүгә килешүләр төзү тәртибе каралды.

Чара барышында җәмгыять әгъзалары көндәлек тормышта кулланырлык яңа һәм кирәкле күп мәгълүмат белделәр.