апрель, 2022 ел
җомга

Анкеталаштыру ярдәмендә тикшеренүләр тормышыбызның күп кенә өлкәләре өчен актуаль. Бу алым социологик тикшеренүләрдә, тулаем алганда, җәмгыятьнең картинасын яки кайбер социаль төркемнәрне билгеләгәндә, безнең очракта – кулланучыларның товарлар сатып алу һәм хезмәтләр күрсәтү белән бәйле фикерләрен сораштыруда, аларның барлык күренешләрендә кулланыла.

март, 2022 ел
сишәмбе

Бөтендөнья кулланучылар хокукларын яклау көненә багышланган чаралар үткәрү вакытында, бәйрәм тематикасы буенча, Чистай территориаль органы белгечләре ведомство карамагындагы районнарда яшәүчеләр арасында анкеталаштыру үткәрде. Барлыгы 104 респондент сораштырылган. Нигездә, бу 18 яшьтән алып 60 яшькә кадәр гражданнар: хезмәткәрләр, эшчеләр, эшсезләр, хуҗабикәләр, студентлар, шәхси эшмәкәрләр. Сораштыруда пенсионерлар да катнашты.

гыйнвар, 2021 ел
җомга

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы сыра сайлауга багышлап үткәрелгән анкета нәтиҗәләре белән уртаклаша.

Анкеталау өчен сораулар төзегәндә, без теге яки бу марканы сайлап алу мөмкинлеге бирә торган иң мөһим критерийларга таянырга тырыштык.