октябрь, 2022 ел
чәршәмбе

Халыкара өлкәннәр көне елга бер тапкыр була, ләкин көмеш яшьтәге кешеләрнең тормышында катнашу өчен һәрвакыт сәбәп бар. Шушы уңайдан Яр Чаллы территориаль органы белгече Татарстан Республикасы Әгерҗе районы Красный Бор дубравасы авылының «Красный Бор имәнлеге» социаль ярдәм үзәгендә ял итүчеләр белән очрашты. Очрашу вакытында белгеч ял итүчеләрне «Кулланучылар хокукларын яклау турында» закон белән таныштырды, законның төп маддәләрен аңлатты, «кулланучы», «товар», «хезмәт күрсәтү» төшенчәләрен ачты.

Тэги: кулланучылар хокукын яклау Игелек һәм хөрмәт көне

октябрь, 2022 ел
сишәмбе

Традиция буенча октябрьнең беренче көнендә без Халыкара өлкәннәр көнен билгеләп үтәбез. Өлкәннәр көне - зирәклек, игелек һәм хөрмәт көне! Бу бәйрәм өлкән буынның безнең мәхәббәтебезгә, кайгыртуыбызга һәм игътибарыбызга мохтаҗ икәнлеген барыбызга да тагын бер кат аңларга ярдәм итә. Изге һәм якты бәйрәмдә без әти-әниләребезнең, әби-бабаларыбызның игътибарын тоеп яшибез.

Тэги: кулланучылар хокукын яклау Игелек һәм хөрмәт көне

октябрь, 2019 ел
сишәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе җитәкчесе Җәүдәт Әхмәтханов "Алтын хезмәттәшләрен" халыкара Өлкәннәр көне белән котлый.