гыйнвар, 2022 ел
пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе хәбәр иткәнчә, «кега» транспорт тарарасында сыра кайнату продукциясен маркировкалау буенча Эксперимент дәвам итә.

2022 елның 27 гыйнварына экспериментта катнашырга теләк белдергән 121 предприятие (59 оешма) «Гознак» АҖ белән «кега» транспорт тарарында җитештерелә торган сыраны маркировкалау өчен махсус маркалар (алга таба – махсус маркалар) эшләүгә килешүләр төзеде.

Тэги: сыра кегларын маркировкалау сыра маркировкалау сыра, эксперимент

июнь, 2020 ел

29.06.2020 елдан мәгълүмати хәбәр

Россиядә яңа коронавирус йогышлы авыруы таралуга бәйле хәлне исәпкә алып, Татарстан Республикасы территориясендә сыра эчемлекләрен маркировкалау буенча үткәрелә торган экспериментка күчү чоры, аның дәвамында сыра продукциясен ваклап сату предприятиеләре һәм сыра эчемлекләрен махсус маркалар белән маркировкалау, шулай ук алардан башка, "Росалкогольрегулирование" белән килешенеп, 2020 елның 1 октябренә кадәр озайтыла.

июнь, 2020 ел
сишәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясендә республика территориясендә сыра эчемлекләрен маркировкалау буенча эксперимент кысаларында БДАМСта, күпләп һәм ваклап сату оешмаларының исәп системаларында маркировкаланган продукцияне чагылдыру өчен программа тәэминатын эшләү мәсьәләләре буенча эшлекле очрашу узды.