апрель, 2022 ел
җомга

Хәзерге вакытта дәүләт хезмәткәрләренең һөнәри эшчәнлегендә коррупцион рискларны минимальләштерүнең административ-хокукый режимын камилләштерергә кирәк. Шул уңайдан, 21.04.2002 көнне Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы начальнигы урынбасары Казан территориаль органы хезмәткәрләре белән берлектә, сәүдә предприятиеләре эшчеләренең Татарстан Республикасында коррупциягә каршы тору буенча үткәрелә торган чаралар турында хәбәрдарлык дәрәҗәсен күтәрү, шулай ук җәмгыятьтә коррупциячел тәртипкә түземсезлек булдыру максатыннан, анкеталау үткәрделәр.

март, 2021 ел
шимбә

Сораштыруда катнашучыларның күпчелеге (87%) көненә 3-6 тапкыр тигез интерваллар белән тукланырга тырыша. Респондентларның күпчелеге өчен (73%) азык-төлек продуктларын сайлаганда төп критерий - ул бәя. Сораштырылучыларның 15%ы куркынычсыз продуктлар сатып алырга тырыша.

март, 2021 ел
сишәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы 2021 елның 1 мартыннан 5 мартына кадәр анкеталау үткәрде.

Әлеге анкета Россия Федерациясе Президенты тарафыннан игълан ителгән «Мәгълүмати системалар һәм технологияләр» елына, шулай ук Бөтендөнья кулланучылар хокукларын яклау көненә туры китерелгән.