апрель, 2024 ел
дүшәмбе

Россия Эчке эшләр министрлыгының Зәй районы буенча бүлеге хезмәткәрләре тарафыннан ачык төстәге сыеклык тутырылган, 99 мл күләмендәге, 55 сумлык антибактериаль эффектлы куллар өчен «Чиста альфа» - тоник этикеткасы булган ике пыяла флаконны законсыз сату факты ачыкланды.

февраль, 2024 ел
сишәмбе

Россия Эчке эшләр министрлыгының Бөгелмә районы буенча Эчке эшләр бүлеге һәм ПК хезмәткәрләре тарафыннан фатирдан физик затның спиртлы продукция сату факты ачыкланды. Тартып алынган продукциянең гомуми саны 4 шешә (6,4 литр) тәшкил итә.

декабрь, 2022 ел
чәршәмбе

Оператив-эзләү чаралары кысаларында Россия Эчке эшләр министрлыгының Мөслим районы буенча бүлеге хезмәткәрләре, Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Түбән Кама территориаль органы хезмәткәрләре белән берлектә, агымдагы елда гражданнарның спиртлы продукциясен законсыз сатуларының 5 очрагын ачыклады, шул исәптән Дусай авылында 2 факт, бер факт Иске Вәряш буенча, Уразмәт, Рус авылларында.

декабрь, 2022 ел
пәнҗешәмбе

Россия Эчке эшләр министрлыгының Зәй муниципаль районы буенча бүлеге хезмәткәрләре Зәй районы авылларының берсендә 0,5 л күләмле пыяла тарада спиртлы продукция сату фактын ачыклады. Эш материалын төзегәндә «сатучы» үз теләге белән тагын өч литр күләмендә төссез спиртлы сыекча булган ун литр сыйдырышлы шешә тапшырды.

август, 2022 ел
чәршәмбе

«Халык контроле» дәүләт мәгълүмат системасына Түбән Кама шәһәре кибетләренең берсендә хәмер эчемлекләрен тыелган сәгатьләрдә сатулары турында гариза килде. Мөрәҗәгать итүченең бар эшләвен раслаучы видеосы һәм чегы да бар.

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Түбән Кама территориаль органы хезмәткәре 2022 елның 24 августында 07 сәгать 40 минутта үткәргән күчмә тикшерү барышында, бу кибеттә алкогольле продукция сату факты билгеләнмәгән. Шуның белән бергә сәүдә объекты эшли. Эш режимы турында мәгълүмат юк иде. Алкогольле продукция витриналарга һәм суыткыч җиһазларына куелган, бәяләре күрсәтелгән. Алкогольле продукциянең сату өчен билгеләнмәгәнлеге турында мәгълүмат юк, моны фото һәм видеоязма материаллары раслый.

август, 2022 ел
чәршәмбе

Россия Эчке эшләр министрлыгының Зәй муниципаль районы буенча бүлеге хезмәткәрләре тарафыннан бер шәхси йорттан 0,5 л күләмендә спиртлы продукция сату факты ачыкланды. Эш материалын төзү барышында пенсионер спиртлы сыеклык салынган тагын өч литрлы банканв үз теләге белән бирде. Эш материаллары Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Түбән Кама территориаль органына тапшырылды. Әлеге факт буенча тикшерү бара.

июль, 2022 ел
җомга

2022 елның алты аенда Россия Эчке эшләр министрлыгының Алабуга районы буенча бүлеге хезмәткәрләре тарафыннан Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Яр Чаллы территориаль органына алкогольле продукция әйләнеше өлкәсендә гамәлдәге законны бозу фактын ачыклау буенча тикшерүләр материаллары җибәрелде. Барлыгы 70 литрдан артык күләмдә спиртлы сыекча законсыз әйләнештән алынды.

Тэги: алкоголь продукциясе әйләнеше өлкәсендә хокук бозу

Россия Эчке эшләр министрлыгының Түбән Кама районы буенча бүлеге хезмәткәрләре, тиешле озату документларыннан башка гына алкогольле продукция сату турында хәбәр итү буенча, сыра кибетләренең берсендә алкогольле продукцияне (сыра) ваклап сатуны оештырганда гамәлдәге закон таләпләрен үтәү буенча тикшерү үткәрде. Тикшерү барышында эшмәкәр товар-транспорт накладнойлары һәм сатучының БДАМСта сыраны исәпкә алмыйча гына алкогольле продукция (сыра) сатуын ачыклады. Барлыгы 97,5 литр күләмендә сыра законсыз әйләнештән алынды.

гыйнвар, 2022 ел
дүшәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Чистай территориаль органы белгечләре Нурлат районында алкогольле продукция әйләнеше өлкәсендә закон бозуларны ачыклады.

Шулай итеп, юридик затлар, шәхси эшмәкәрләр белән үзара бәйләнешсез булган контроль чаралары үткәрү барышында Андреевка авылының сәүдә объектында сәгать 10га кадәр алкогольле продукция сатуны ачыкладылар. Кибеттә эшчәнлек алып баручы хуҗалык итүче субъект алкогольле продукция сату буенча чикләүләрне үтәмәгән һәм шул рәвешле «этил спирты, алкогольле һәм спиртлы продукция җитештерүне һәм әйләнешен дәүләти җайга салу һәм алкогольле продукцияне куллануны (эчүне) чикләү турында» 22.11.1995 елның 171-ФЗ номерлы Федераль законның 16 статьясын бозган.

ноябрь, 2021 ел
җомга

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Түбән Кама территориаль органы хезмәткәрләре «Халык контроле» дәүләт мәгълүмат системасына кергән гаризаны тикшерү кысаларында контрольлек итү чарасы үткәрү барышында Аксубай муниципаль районы кибетләренең берсендә, товар озату документларыннан башка, БДАМС кулланмыйча сыра сату факты билгеләнде.