октябрь, 2023 ел
чәршәмбе

Россия Эчке эшләр министрлыгының Әлмәт районы буенча ЭБ һәм ПК бүлеге хезмәткәрләре тарафыннан «С» кибетләрендә спиртлы продукцияне ваклап сату очраклары ачыкланды:

- йөз тиресен карау өчен «95 процентлы антибактериаль лосьон» составында этил спирты 75 процентка кадәр, һәркайсының сыйдырышлылыгы 100мл, 4х100мл җыелмасы өчен 125 сум 00 тиен.

июнь, 2023 ел
пәнҗешәмбе

РФ Эчке эшләр министрлыгының Зәй районы буенча бүлеге хезмәткәрләре тарафыннан 100 мл күләмендә ачык төстәге сыеклык тутырылган, 60 сумлык «спирт-этил 95» этикеткасы булган пыяла флаконны законсыз сату факты ачыкланды. Моннан тыш, бинаны тикшерү барышында сату өчен билгеләнгән товар үткәрү документлары булмаган, үтә күренмәле төстәге сыеклык белән 40 пыяла флаконнан торган спиртлы сыеклыклар табылган.

май, 2023 ел
сишәмбе

2023 елның 19 маенда Россия Эчке эшләр министрлыгының Яр Чаллы шәһәре буенча идарәсе БЭБ һәм ПК хезмәткәрләре тарафыннан Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе хезмәткәрләре ярдәмендә Яр  Чаллы шәһәрендә яшәүче А. игътибарга алынды. Ул Тукай районының коммерцияле булмаган бакча ширкәтләрендә урнашкан кибетләргә, шулай ук Чаллы шәһәрендәге кибетләргә акциз маркалары булмаган көчле алкоголь куюны оештырган.

октябрь, 2021 ел
җомга

2021 елның 20 октябрендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Яр Чаллы территориаль органы хезмәткәрләре контроль чаралары барышында Яр Чаллы шәһәренең гараж кооперативында урнашкан кибеттә лицензиясез һәм товар-озату документларыннан башка гына хәмер сатуда булу факты ачыкланды. Барлыгы 88 литрдан артык алкогольле продукция законсыз әйләнештән алынды. Хокук бозучыга РФ КоАП 14.16 ст.1 ө., 14.16 ст.2 ө. буенча каралган административ җаваплылык яный.

август, 2021 ел
җомга

Төнлә спиртлы эчемлекләр сатуны тыю җирле сәүдә челтәрләре тарафыннан еш бозыла. Законны бозучыларны, әйтик, «Халык контроле» дәүләт мәгълүмат системасы аша шикаять бирү юлы белән җаваплылыкка тартырга мөмкин. Зәй кибетләренең берсендә 22 сәгатьтән соң хәмер сатуга шикаять белән мөрәҗәгать итеп, ике гражданин әлеге системадан файдаланды.

июль, 2021 ел
җомга

- Йорт подвалында «фанфуриклар» сатыла - «Халык контроле» Дәүләт мәгълүмат системасына әнә шундый мөрәҗәгать килде.

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Түбән Кама территориаль органы хезмәткәрләре Корабельная ур., 25 адресы буенча йөз биш шешә спирт тартып алды. Контроль чара барышында сатучы ярты сәгатькә якын оборона тота.

Тэги: фанфуриклар алкоголь продукциясен законсыз сату

март, 2021 ел
сишәмбе

Россия Эчке эшләр министрлыгының Мөслим районы буенча бүлеге хезмәткәрләре, Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Түбән Кама территориаль органы хезмәткәрләре белән берлектә, оператив-эзләү чаралары кысаларында, Мөслим районы Иске Чакмак һәм Үрәзмәт авылларында спиртлы продукцияне махсус рөхсәтсез сату фактларын ачыклады.

февраль, 2021 ел
пәнҗешәмбе

Россия Эчке эшләр министрлыгының Сарман муниципаль районы буенча бүлеге хезмәткәрләре тарафыннан үткәрелгән «тикшерү максатында сатып алу» чаралары барышында Сарман районындагы шәхси йортта законсыз рәвештә спиртлы сыекча сату факты ачыкланды. Барлыгы 75,5 литр күләмендә спиртлы продукция тартып алынды.

ноябрь, 2020 ел
пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы контроль-инспекция бүлеге хезмәткәрләре тарафыннан контрольлек чаралары үткәрү барышында Казан шәһәренең Сыртланова урамы буенча урнашкан сәүдә объектында хокук бозу очраклары ачыкланды.

ноябрь, 2020 ел
дүшәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Әлмәт территориаль органына Россия Эчке эшләр министрлыгының Зәй районы буенча бүлегеннән, авыл торак пунктлары буенча автолавка өчен җиһазландырылган «Газель» автомобилендә төрле исемдәге алкогольле продукция, аерым алганда, аракы һәм сыра ташу һәм ваклап сату белән шөгыльләнүче шәхси эшмәкәргә карата кузгатылган материал алынды.