март, 2021 ел
җомга

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы «сыйфатсыз телефон» темасына халык арасында анкета үткәрде.

декабрь, 2020 ел
сишәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе, халык арасында социаль-икътисадый сәясәтнең иң кирәкле юнәлешләрен билгеләү максатыннан, «Милли максатларга ирешү юллары» темасына Россия Федерациясе Хөкүмәте каршындагы Аналитик үзәк үткәргән сораштыру турында хәбәр итә.

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе хезмәткәрләрен, территориаль органнар хезмәткәрләрен һәм ведомство буйсынуындагы учреждениеләр хезмәткәрләрен әлеге сылтама буенча сораштыруны үтүегезне сорыйбыз:

Тэги: сораштыру

июль, 2020 ел
сишәмбе

Хәзерге вакытта сыр россиялеләр тарафыннан еш кулланыла торган «унлыкка» кергән продуктларның берсе булып тора. Сыр составында бик күп аксым (18-25%) бар, ул сыр сортына карап аерыла, шуңа күрә ул кеше организмы өчен бик кирәк. Бүгенге көндә гипермаркетлар киштәләрендә 700гә якын сыр төрен күрергә мөмкин, әмма безнең илдә яшәүче һәр кеше диярлек берничә төргә өстенлек бирә. Шуңа күрә сырларны куллану өстенлекләрен өйрәнү актуаль булып тора.

март, 2020 ел
дүшәмбе

Аквапарк – ул чиксез тропик җәй, мавыктыргыч су таулары, кызыклы аттракционнар, җылытыла торган бассейннар, SPA-зона һәм уңай эмоцияләр.

Елдан-ел күбрәк кеше әлеге уникаль ял итү урынын үз итә, чөнки биредә ел фасылын кирегә борып, янәдән кызу җәйне кайтарырга мөмкин, хәтта тышта салкын кыш булса да.

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы халык арасында «Аквапарк хезмәтләре» темасына анкета уздырды.

Анда 105 кеше катнашкан.

декабрь, 2019 ел
дүшәмбе

Кышын баш киеме сатып алу турында һәркем уйлана. Чөнки ул сәламәтлеген кайгыртучы һәркем өчен кирәкле аксессуар. Җылы да, шул ук вакытта прическаны да бозмый торган баш киемен сайлап алырга мөмкин. Иң яхшысы табигый материаллардан эшләнгәнен сайлау. Сатып алыр алдыннан, һичшиксез, шапканы киеп карарга кирәк.

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы халык арасында: "Кышкы баш киемен сайлаганда сатып алучылар бирә торган өстенлекләр" темасына анкета үткәрде.

ноябрь, 2019 ел
чәршәмбе

Ел саен фальсификацияләнгән продукция агымы 10-15%ка арта бара. "Пиратларча җитештерелгән" әйберләр эшләнмәдә ачыкланган производство җитешсезлекләре өчен җаваплы булган оригиналь җитештерүченең абруен төшерә, шулай ук аның керемнәрен киметә. Әмма иң мөһиме – бу хәл кешеләрнең эше, сәламәтлеге, шул ук вакытта гражданнарның гомере өчен дә, чын-чынлап куркыныч тудыра торган зур проблема булып тора.