Профилактик визит үткәрделәр

2024 елның 13 августы, сишәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Әлмәт территориаль органы хезмәткәре Ирина Синица, региональ дәүләт контролен (күзәтчелеген) гамәлгә ашырганда, закон белән саклана торган кыйммәтләргә зыян китерү, зыян китерү куркынычларын профилактикалау максатларында «Инспектор» МП видео-конференц-элемтәдән файдаланып, контрольдә тотыла торган зат эшчәнлеген башкару урыны буенча Азнакай районы кулланучылар җәмгыятенә карата профилактик визит үткәрде: Азнакай районы, Карамалы авылы, Үзәк ур., 25 йорт.

Әлеге визитны уздыруга контрольдә тотылучы затның әлеге сәүдә объекты буенча алкоголь продукциясен ваклап сату өлкәсендәге эшчәнлекне бер ел элек гамәлгә ашыруга керешүе нигез булып тора.

Профилактик визит барышында гамәлгә ашырыла торган чаралар исемлеге:

- алкогольле һәм спиртлы продукцияне ваклап сату өлкәсендә законнарда билгеләнгән мәҗбүри таләпләрне, шул исәптән күрсәтелгән эшчәнлеккә лицензия таләпләрен үтәү чаралары турында контрольдә тотылучы затка хәбәр итү;

- контрольдә тотылучы затка контроль объектына карата үткәрелә торган контроль-күзәтчелек чараларының төрләре, эчтәлеге һәм интенсивлыгы турында мәгълүмат бирү;

- алкогольле һәм спиртлы продукцияне ваклап сату өлкәсендә законнарда билгеләнгән мәҗбүри таләпләрне, шул исәптән күрсәтелгән эшчәнлеккә лицензия таләпләрен үтәмәгән өчен җаваплылык чаралары турында контрольдә тотылучы затка хәбәр итү.