март, 2024 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Яр Чаллы территориаль органы эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге белгечләре Чаллы шәһәренең «СПА Салон»да профилактик чара үткәрделәр. Шәхси эшмәкәрләр һәм үзмәшгульләр белән кулланучылар өчен сыйфатлы һәм куркынычсыз хезмәтләр күрсәтү темасына аралаштылар, шулай ук ясалма интеллект аша хезмәтләр алуда уяу булырга кирәклеге турында сөйләштеләр, чөнки аны куллану һәрвакытта да уңай нәтиҗә бирә алмый, аның тискәре нәтиҗәләре дә булырга мөмкин.

март, 2024 ел
дүшәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенед Яшел Үзән территориаль органы эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге башлыгы Алсу Хөснетдинова һәм Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Яшел Үзән территориаль органы контроль-инспекция бүлегенең әйдәп баручы белгеч-эксперты Елена Сазонова Тәтеш муниципаль районының Килдеш авыл җирлегендә кулланучылар хокукларын яклау өлкәсендә халыкка консультация ярдәме күрсәтү мәсьәләләре буенча гражданнарны күчмә кабул иттеләр.

февраль, 2024 ел
чәршәмбе

Россия Эчке эшләр министрлыгының Азнакай районы бүлеге хезмәткәрләре «З.к.» кибетендә балигъ булмаган кешегә алкогольле продукция сату фактын ачыкладылар.

Тартып алынган алкоголь продукциясенең гомуми күләме 0,9 литр тәшкил итә.

гыйнвар, 2024 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге хезмәткәрләре кулланучыларга хезмәт күрсәтү сыйфатын һәм культурасын күтәрүгә юнәлдерелгән чаралар кысаларында Гвардия урамы, 53 б адресы буенча «Садыр» азык-төлек базары территориясендә эшчәнлек алып баручы хуҗалык итүче субъектлар белән укыту семинарлары үткәрделәр.

Тэги: кулланучылар хокукы бәяләр мониторингы

гыйнвар, 2024 ел
сишәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге хезмәткәрләре чәчтараш хезмәтләре күрсәтүче белгечләр өчен укыту семинары үткәрделәр.

октябрь, 2023 ел
дүшәмбе

Өлкәннәр көнен бәйрәм итү кысаларында Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Чистай территориаль органы белгече тарафыннан Яңа Чишмә муниципаль районының МТЗ һәм социаль яклау бүлегендә консультация өстәле үткәрелде.

сентябрь, 2023 ел
җомга

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Чистай территориаль органы һәм ТР буенча Роспотребнадзор ҖЧҖ белгечләре ай саен Нурлат шәһәренең күп функцияле үзәгендә Кулланучылар хокукларын яклау мәсьәләләре буенча кулланучыларга консультацияләр бирә.

сентябрь, 2023 ел
җомга

Балтач муниципаль районының Балтач шәһәр тибындагы ярминкә мәйданында һәр пәнҗешәмбе Татарстан Республикасының җирле җитештерүчеләренең продукцияләрен сату ярминкәсе уза.

Ярминкәнең максаты - җирле җитештерү продукциясе товарларын алга этәрү, шулай ук кече бизнеста катнашучыларга ярдәм итү.

июль, 2023 ел
сишәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Яр Чаллы территориаль органының эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге белгечләре Чаллы шәһәренең «Глобус» сәүдә үзәгендә шәхси эшмәкәрләр һәм кулланучылар белән чара үткәрделәр. Мондый очрашуларны шәһәрнең сәүдә үзәкләрендә белгечләр даими рәвештә үткәрә.

июнь, 2023 ел
җомга

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Чистай территориаль органы һәм ТР буенча Роспотребнадзор идарәсе хезмәткәрләре тарафыннан Нурлат шәһәренең «Марина-Тур» туристик агентлыгында консультация өстәле оештырылды.