март, 2023 ел
пәнҗешәмбе

16.03.2023 көнне Казан территориаль органы хезмәткәрләре өчен чираттагы хезмәт әзерлеге дәресе үткәрелде.

Хезмәт әзерлеге - хезмәткәрләрдә һөнәри әһәмиятле һәм әхлакый-ихтыяр сыйфатларын формалаштыруга, шулай ук алар тарафыннан яңа белем һәм күнекмәләр алуга, аларның шәхси сыйфатларын үстерүгә юнәлдерелгән чараларның берсе.

декабрь, 2021 ел
дүшәмбе

27 декабрьдә Әлмәт территориаль органында Zoom платформасында Азнакай, Баулы, Бөгелмә, Лениногорск һәм Ютазы районнары белгечләре катнашында хезмәт әзерлеге буенча дәрес үткәрелде.

Алкогольле продукцияне, шул исәптән сыраны сатуга кагылышлы мәсьәләләр каралды; территориаль орган хезмәткәрләре эшчәнлегендә барлыкка килергә мөмкин булган коррупциоген хәлләр исемлеге, аларны минимальләштерү ысуллары, территориаль орган хезмәткәрләре тарафыннан коррупциягә каршы үз-үзеңне тоту стандартын үтәү каралды.

ноябрь, 2021 ел
җомга

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Татарстан Республикасы дәүләт граждан хезмәткәрләренең һөнәри үсеше программасын тормышка ашыру кысаларында һөнәри белемнәрен һәм күнекмәләрен арттыру максатыннан ай саен хезмәт әзерлеге буенча дәресләр үткәрелде.

ноябрь, 2021 ел
дүшәмбе

Яр Чаллы территориаль органында хезмәткәрләрне хезмәт белән тәэмин итү буенча йомгаклау дәресе узды.

Хезмәт әзерлеге буенча дәресләр расланган тематик план һәм дәресләр расписаниесе нигезендә үткәрелде. Укулар «Фән һәм технологияләр елы» эгидасы астында узды.

декабрь, 2020 ел
сишәмбе

Территориаль органның төп бурычы - алкогольле һәм спиртлы продукция әйләнеше өлкәсендә дәүләт контролен гамәлгә ашыру, дәүләт хакимияте органнары, җирле үзидарә органнары, массакүләм мәгълүмат чаралары һәм халык белән үзара хезмәттәшлек итү, шулай ук гражданнар мөрәҗәгатьләре белән эшләү һәм кулланучылар хокукларын яклау өлкәсендә профилактик чаралар үткәрү.

октябрь, 2020 ел
пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Чистай территориаль органы хезмәткәрләре өчен хезмәт әзерлеге буенча тематик план нигезендә «Россия Суд приставлары федераль хезмәтенең ТР буенча идарәсе белән хезмәттәшлек. Бурычларны мәҗбүри түләттерү чаралары» дигән темага укулар узды.