февраль, 2022 ел
сишәмбе

2022 елның 8 февралендә, «3 нче Казан икмәк заводы» АҖ җитештергән икмәк, икмәк-күмәч һәм кондитер әйберләренә дегустация үткәрү кысаларында, Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы хезмәткәрләре тарафыннан икмәк һәм икмәк-күмәч әйберләрен сайлау мәсьәләсе буенча халык арасында анкета үткәрелде.

Икмәк туклану рационының нигезе булып тора.

сентябрь, 2021 ел
пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясендә Казан, Түбән Кама, Яшел Үзән, Алабуга, Сарман, Яр Чаллы һәм Йошкар-Ола җитештерүчеләренең икмәк һәм икмәк-күмәч эшләнмәләренә дегустация узды.

Дегустацияне үткәрүнең максаты - кулланучылар белемен арттыру максатыннан төрле җитештерүчеләрнең икмәк куллану үзенчәлекләре турында мәгълүмат бирү; иң сыйфатлы һәм тәмле үрнәкләрне сайлап алу; шулай ук халыкны сыйфатлы һәм куркынычсыз икмәк белән тәэмин итүдәге проблемаларны билгеләү.

март, 2021 ел
дүшәмбе

Бөтендөнья кулланучылар хокукларын яклау көненә багышланган чаралар үткәрү кысаларында «7 Дней» кибетләре челтәрендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Яшел Үзән территориаль органы эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге белгечләре катнашында «Зеленодол икмәк комбинаты» ЯАҖ җитештергән яңа икмәкләргә дегустация үткәрелде. Дегустацияләр ҖЧҖ «Март», №45 «Алита» кибетләрендә узды.

ноябрь, 2020 ел
дүшәмбе

Бөтендөнья сыйфат көненә багышланган чаралар кысаларында «7 Дней» кибетләре челтәрендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Яшел Үзән территориаль органы, Роспотребнадзорның Татарстан Республикасы буенча идарәсенең Яшел Үзән районындагы территориаль органы белгечләре, «Зеленодольск икмәк комбинаты» ЯАҖ җитештергән һөнәрчелек икмәкләренә дегустация үткәрелде.