гыйнвар, 2024 ел
җомга

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Әлмәт территориаль органы хезмәткәре Наталья Платонова төбәк дәүләт контролен (күзәтчелеген) гамәлгә ашырганда, закон белән саклана торган кыйммәтләргә зыян китерү, зыян китерү куркынычын профилактикалау максатларында Лениногорск шәһәренең сәүдә объектында профилактик визит үткәрде.

сентябрь, 2023 ел
сишәмбе

Кулланучылар базарында һәм алкоголь продукциясе әйләнеше өлкәсендә хокук бозуларны кисәтү максатыннан, Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы белгечләре тарафыннан Кукмара шәһәрендә урнашкан «Тандер» АҖгә караган «Магнит» кибетендә профилактик визит үткәрелде.

май, 2023 ел
чәршәмбе

17 майда Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Әлмәт территориаль органы хезмәткәре Ютазы районының Урыссу бистәсендә хуҗалык итүче субъектка карата профилактик визит үткәрде.

Профилактик визит - дәүләт контроле органы тарафыннан контрольдә тотылган затның эшчәнлеген гамәлгә ашыру урыны буенча яки видеоконференц-элемтәне куллану юлы белән әңгәмә формасында үткәрелә торган чара төре.

Тэги: профилактика визиты

Профилактик визит - күзәтчелек чараларының бер төре. Аның максаты - оешмада гамәлдәге законнарны бозуны кисәтү. Киләчәк визит турында дәүләт структурасы хезмәткәрләре биш эш көне эчендә алдан кисәтә. Билгеләнгән вакыт эчендә планлаштырылган визит турында хәбәр алгач, оешмага контроль орган хезмәткәре киләчәк.

май, 2023 ел
пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Әлмәт территориаль органы хезмәткәрләре региональ дәүләт контролен (күзәтчелеген) гамәлгә ашырганда, закон белән саклана торган кыйммәтләргә зыян китерү яки зыян китерү куркынычын профилактикалау максатларында сәүдә объектында профилактик визит үткәрделәр.

сентябрь, 2022 ел
җомга

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Әгерҗе муниципаль районында Яр Чаллы территориаль органы белгече тарафыннан үткәрелгән профилактик визит барышында алкогольле һәм спиртлы продукция әйләнешен регламентлаучы гамәлдәге закон нормалары аңлатылды. Аерым алганда, этил спирты, алкогольле һәм спиртлы продукция җитештерүне һәм әйләнешен дәүләти җайга салу һәм алкогольле продукцияне куллануны (эчүне) чикләү турында 22.11.1995 елның 171-ФЗ номерлы Федераль законның 16 статьясында алкогольле продукцияне иртәнге 23тән 8гә кадәр сату, балигъ булмаган гражданнарга сату тыела, диелгән.

август, 2022 ел
җомга

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы хезмәткәрләре региональ дәүләт контролен (күзәтчелеген) тормышка ашырганда, зыян китерү куркынычын, закон тарафыннан саклана торган кыйммәтләргә зыян китерүне кисәтү максатларында хокук бозуларны профилактикалау визиты кебек төрен куллана башлады. Беренче шундый чара Теләче районында «Зөфәр» ҖЧҖ сәүдә объектында узды.