март, 2024 ел
сишәмбе

Игътибар итегез, 2024 елның 5 мартында сыра, сыра нигезендә ясала торган эчемлекләр һәм кегага салынган аз алкогольле эчемлекләрнең аерым төрләренең хәрәкәтен күзәтү буенча эксперимент үткәрү буенча методик киңәшләргә үзгәрешләр кертелде.

Тэги: сыра продукциясе Эксперимент

февраль, 2024 ел
сишәмбе

Сыра базарында катнашучыларга искәртәбез, эксперимент кысаларында республиканың сәүдә челтәрендә 2024 елның 15 февраленнән әйләнештә бары тик хәрәкәте турында мәгълүмат (җитештерүчедән ахыргы кулланучыга кадәр) МТ ГИСта тулы күләмдә чагылдырылган кеглардагы сыра продукциясе генә булырга мөмкин.

Тэги: сыра продукциясе сыра кегларын маркировкалау Эксперимент

октябрь, 2023 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе рәсми порталының «Эшчәнлек» бүлегендә, «01.04.2023 елдан сыраны маркировкалау буенча Эксперимент» бүлегендә «Маркировкаланган сыраны һәм аз алкогольле эчемлекләрне кегларда кайтару» инструкциясе урнаштырылган https://gosalcogol.tatarstan.ru/metodicheskie-rekomendatsii.htm?pub_id=3910152.htm

Югарыда күрсәтелгән документка үзгәрешләр кертү буенча барлыкка килгән сораулар һәм тәкъдимнәр буенча электрон почта адресына мөрәҗәгать итәргә мумкин: Svetlana.Gruzdeva@tatar.ru (контактлы зат Груздева Светлана Александровна, тел. (843) 278-92-08).

Тэги: сыра кегларын маркировкалау Эксперимент

сентябрь, 2023 ел
җомга

2023 елның 8 сентябрендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе Россия Федерациясе Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы, «ЦРПТ» «Честный знак» ҖЧҖ, Татарстан Республикасы сыра Ассоциациясе белән берлектә видео-конференц-элемтә режимында республика территориясендә сыра продукциясен җиткерүче 25тән артык күмәртә оешма вәкилләрен җыйды.

дүшәмбе

«Эвотор» ИТ-компаниясе маркировкаланган сыраны «Честный знак»та товарның өлешчә әйләнештән чыгарылуы белән кегаларда сату буенча карар уйлап тапкан. Бу функционалны Татарстан Республикасында кегларда сыра маркировкалау буенча экспериментта катнашучылар куллана ала.

Россиядә кегаларда сыра һәм башка аз алкогольле эчемлекләрне маркировкалау 2023 елның 1 апреленнән башланды, бу көннән җитештерүчеләр һәм импортерлар үз продукциясен маркировкаларга тиеш.

чәршәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе хәбәр иткәнчә, 2023 елның 1 апреленнән РФ Хөкүмәтенең 2022 елның 30 ноябрендәге 2173 номерлы карары һәм Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 31.03.2023 елның 383 номерлы карары нигезендә Татарстан Республикасы территориясендә идентификация чаралары белән мәҗбүри маркировкалау (ГИС МТ), аларның әйләнешенең барлык этапларында (җитештерү, күмәртә звеносы, ваклап сату) сыра продукциясе хәрәкәтенең күзәтүчәнлеген тәэмин итү буенча эксперимент үткәрелә.

Тэги: сыра кегларын маркировкалау Эксперимент

сишәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе хәбәр иткәнчә, 2023 елның 14 июлендә сәгать 10да «Оператор-ЦРПТ» ҖЧҖ белгечләре катнашында видеоконференцэлемтә форматында вебинар булачак.

Вебинар кысаларында сыра базарында катнашучыларда республика экспериментын идентификацияләү һәм гамәлгә ашыруның мәҗбүри чаралары белән сыра әйләнеше вакытында барлыкка килгән проблемалар каралачак.

июнь, 2023 ел
сишәмбе

«Эшчәнлек» бүлегендә, «01.04.2023 елдан сыраны маркировкалау буенча Эксперимент» бүлегендә сыраны ваклап сатуны гамәлгә ашыручы эшмәкәрләр өчен электрон документ әйләнеше кораллары һәм касса программа тәэминаты турында мәгълүмат урнаштырылган: https://gosalcogol.tatarstan.ru/file/pub/pub_3761696.pptx

Татарстан Республикасында кегаларда сыра һәм аз алкогольле эчемлекләрнең эзләнүчәнлеге буенча экспериментта катнашучы буларак теркәлү кирәклеген искә төшерәбез: https://gosalcogol.tatarstan.ru/file/pub/pub_3740845.pdf

июнь, 2023 ел
пәнҗешәмбе

Игътибар итегез, 2023 елның 1 июнендә сыра, сыра нигезендә ясалган эчемлекләрнең һәм кегларга салынган аз алкогольле эчемлекләрнең аерым төрләренең, аларның әйләнешенең барлык этапларында хәрәкәтен күзәтү буенча эксперимент үткәрү турындагы методик киңәшләргә үзгәрешләр кертелде.

май, 2023 ел
җомга

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе рәсми порталының «Эшчәнлек» бүлегендә, «01.04.2023 елдан сыраны маркировкалау буенча Эксперимент» бүлегендә түбәндәге мәгълүмати материаллар урнаштырылган: