җомга

2024 елның 25 апрелендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы хезмәткәре «Авылым» ҖЧҖ сәүдә объектында кулланучылар хокукларын яклау турындагы законнарны аңлату буенча укыту семинары үткәрде. Монда көндәлек ихтыяҗ товарлары белән сәүдә итү алып барыла.

чәршәмбе

Яңа Чишмә районы халкының хокукый грамоталылыгын арттыру максатыннан, Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Чистай территориаль органының эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге белгече күпфункцияле үзәктә консультация өстәле оештырды.

сишәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге хезмәткәре тарафыннан азык-төлек кибетләрендә кулланучыларга хезмәт күрсәтүнең сыйфатын һәм культурасын күтәрү буенча семинарлар үткәрелде.

җомга

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы хезмәткәре Саба районы Юлбат мәктәбендә 7-9 сыйныф укучылары өчен сыйныфтан тыш дәрес үткәрде.

дүшәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органының эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге хезмәткәрләре Адоратский урамындагы 65нче йорт янындагы сәүдә мәйданчыгында эшчәнлек алып баручы хуҗалык итүче субъектлар белән семинарлар үткәрделәр.

февраль, 2024 ел
җомга

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органының эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге башлыгы Ләйсән Абдуллина Татарстан Республикасы Арча муниципаль районының Яңа Кишет урта мәктәбендә 7-9 сыйныф укучылары өчен кулланучылар хокукларын яклау нигезләре буенча сыйныфтан тыш дәрес үткәрде.

гыйнвар, 2024 ел
чәршәмбе

2024 елның 23 гыйнварында Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Әлмәт территориаль органы контроль-инспекция бүлеге хезмәткәре Лилия Мурзина һәм Азнакай муниципаль районы Башкарма комитетының икътисад, сәнәгать һәм сәүдә бүлеге баш белгече Ләйсән Мәрданова Азнакай районы КФҮ ДБУ филиалындагы консультация пунктында гражданнарны кабул иттеләр.

Тэги: гражданнарны кабул итү

гыйнвар, 2024 ел
җомга

2024 елның 11 гыйнварында Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы башлыгы Марина Егорова ведомство карамагындагы Лаеш муниципаль районы территориясендә җирле үзидарә органнары белән кулланучылар хокукларын яклау мәсьәләләрендә халыкның хокукый белемен арттыру һәм мәгълүматлаштыру мәсьәләләре буенча семинар үткәрде.

октябрь, 2023 ел
чәршәмбе

2023 елның 17 октябрендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы хезмәткәре шәхси эшмәкәр С.Г. Б. сәүдә объектында хезмәткәрләр өчен укулар үткәрелде. Үткәрелгән чара барышында «Кулланучылар хокукларын яклау турында» 07.02.1992 елның 2300-1 номерлы Россия Федерациясе Законының төп нигезләмәләре һәм 31.12.2020 елның 2463 номерлы ваклап сату-алу килешүе буенча товарлар сату кагыйдәләре аңлатылды.

октябрь, 2023 ел
пәнҗешәмбе

Сарман муниципаль районында Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Түбән Кама территориаль органы контроль-инспекция бүлеге хезмәткәре белән очрашуга пенсионерлар һәм ветераннар килде. Олы яшьтәгеләр тормышның төрле өлкәләрендә мәгълүматлы булырга тырыша. Пенсионерлар бик кызыксынучан, күзәтүчән, һәм, иң мөһиме, барысыннан да дөрес нәтиҗәләр ясый беләләр. Очрашу алдыннан таратылган кулланучылар базарының төрле темаларына кагылган брошюралар зур популярлык казанды.