октябрь, 2024 ел
дүшәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Әлмәт территориаль органы хезмәткәре Лилия Степанова «Инспектор» платформасында видео-конференц-элемтә кулланып, «Январь» җаваплылыгы чикләнгән җәмгыятькә карата профилактик визит үткәрде. Чара региональ дәүләт контролен (күзәтчелеген) гамәлгә ашырганда, закон белән саклана торган кыйммәтләргә зыян китерү, зыян китерү куркынычларын профилактикалау максатларында үткәрелә.

Тэги: профилактик әңгәмә

сентябрь, 2024 ел
дүшәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Әлмәт территориаль органы хезмәткәре Наталья Платонова алкоголь һәм спиртлы продукцияне ваклап сату өлкәсендә региональ дәүләт контроле (күзәтчелеге) кысаларында, шул исәптән күрсәтелгән эшчәнлеккә лицензия таләпләре кысаларында, «Инспектор» платформасында «Изобилие» җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяткә карата видео-конференц-элемтә кулланып, профилактик визит үткәрде.

сентябрь, 2024 ел
сишәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Әлмәт территориаль органы хезмәткәре Марат Миназов, региональ дәүләт контролен (күзәтчелеген) гамәлгә ашырганда, закон белән саклана торган кыйммәтләргә зыян китерү, зыян китерү куркынычын профилактикалау максатларында, контрольдә тотыла торган зат эшчәнлеген башкару урыны буенча җаваплылыгы чикләнгән җәмгыятькә карата «Инспектор» нигезендә  видео-конференц-элемтә кулланып, профилактик визит үткәрде.

җомга

2024 елның 5 августыннан «Контроль (күзәтчелек) эшчәнлеген автоматлаштыру буенча типик хәл итү» дәүләт мәгълүмат системасының «Судка кадәр контроль (күзәтчелек) эшчәнлегенә шикаять белдерү» яңа подсистемасында (алга таба - ГИС ТОР КНД) контрольдә тотылучы затларны профилактик визитка яздыру һәм дәүләт һәм муниципаль хезмәтләрнең (функцияләрнең) бердәм порталына консультация бирү функциясе гамәлгә ашырылды.

сишәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Әлмәт территориаль органы хезмәткәре Ирина Синица, региональ дәүләт контролен (күзәтчелеген) гамәлгә ашырганда, закон белән саклана торган кыйммәтләргә зыян китерү, зыян китерү куркынычларын профилактикалау максатларында «Инспектор» МП видео-конференц-элемтәдән файдаланып, контрольдә тотыла торган зат эшчәнлеген башкару урыны буенча Азнакай районы кулланучылар җәмгыятенә карата профилактик визит үткәрде: Азнакай районы, Карамалы авылы, Үзәк ур., 25 йорт.

сишәмбе

«Госуслуги» порталында яңа функционал - профилактик визит һәм контроль (күзәтчелек) органнары консультацияләрен уздыруга онлайн-язылу мөмкин булды. Яңалык бизнесның тикшерүче органнар белән оператив хезмәттәшлеген тәэмин итәчәк.

июль, 2024 ел
дүшәмбе

Татарстан Республикасы прокуратурасы таләбе буенча Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Әлмәт территориаль органының контроль-инспекция бүлеге хезмәткәрләре тарафыннан эшкуарлык эшчәнлегенең хуҗалык итүче субъектларына карата сыра һәм сыра эчемлекләрен сатуның мәҗбүри таләпләрен, Россия Федерациясе Хөкүмәтенең 2022 елның 30 ноябрендәге 2173 номерлы карары белән расланган идентификация чаралары белән маркировкалау кагыйдәләрен үтәү буенча инспекция визитлары үткәрелде.

июль, 2024 ел
пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Әлмәт территориаль органы хезмәткәре Марат Миназов, региональ дәүләт контролен (күзәтчелеген) гамәлгә ашырганда, закон белән саклана торган кыйммәтләргә зыян китерү, зыян китерү куркынычын кисәтү максатларында, Әлмәт шәһәренең сәүдә объектында профилактик визит үткәрде.

июнь, 2024 ел
сишәмбе

Кулланучылар базарындагы хокук бозуларны кисәтү максатыннан, Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы хезмәткәрләре Кукмара район кулланучылар кооперациясенең сәүдә объектларына карата профилактик визитлар үткәрделәр.

Тэги: кулланучылар хокукын яклау профилактик визит

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Әлмәт территориаль органы контроль-инспекция бүлеге хезмәткәре Лилия Степанова төбәк дәүләт контролен (күзәтчелеген) гамәлгә ашырганда Бөгелмә шәһәренең сәүдә объектында профилактик визит үткәрде.