октябрь, 2023 ел
җомга

Халыкара өлкәннәр көнен бәйрәм итү кысаларында Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Чистай территориаль органы белгече Яңа Чишмә өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында чара үткәрде.

Чараның максаты - кулланучылар хокукларын яклау өлкәсендә хокукый мәгълүмат җиткерү.

октябрь, 2023 ел
дүшәмбе

1 октябрьдән Казанда Халыкара өлкәннәр көненә багышланган декада старт алды. Өлкәннәр көне өлкән буыннарга игътибар бирү, өченче яшьтәге кешеләрнең ихтыяҗларына һәм проблемаларына игътибар итүнең мөһимлеген искә төшерергә, аларга иҗат һәм ял итү өчен шартлар тудырырга тиеш.

пәнҗешәмбе

Халыкара өлкәннәр көне уңаеннан Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Яр Чаллы территориаль органы коллективы үзенең элеккеге хезмәткәрләрен өйләренә барып котладылар, татлы бүләкләр тапшырдылар. Шулай ук, форсаттан файдаланып, территориаль орган хезмәткәрләре барлык өлкән буын кешеләрен Өлкәннәр көне белән котлыйлар.

чәршәмбе

Өлкәннәр көне өлкәннәргә ярдәм итәргә һәм аларны хөрмәт итәргә кирәклеген искә төшерергә тиеш, бу бәйрәм бөтен җәмгыять өчен зур әһәмияткә ия, шуңа күрә 1991 елдан халыкара дәрәҗәдә билгеләп үтелә.

дүшәмбе

Өлкәннәр көне - үзенчәлекле бәйрәм. Теге яки бу мәсьәләләрдә ярдәм итү, ярдәм күрсәтү - Халыкара өлкәннәр көненә багышланган чаралар үткәргәндә төп бурычларның берсе.

шимбә

Октябрьнең беренче көннәрендә Халыкара өлкәннәр көнен билгеләп үтү матур традициягә әверелде.

2021 елның 1 октябрендә мәрхәмәтлек айлыгы кысаларында, Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы белгечләре тарафыннан эшләнгән план нигезендә, «Казан арты» тарих-этнография музеенда өлкәннәр көненә багышланган чара үткәрелде. Чараның максаты - кулланучылар хокукларын яклау өлкәсендә хокукый мәгълүматны җиткерү иде.

җомга

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Чистай территориаль органы белгечләре Халыкара өлкәннәр көненә багышланган чаралар кысаларында чәчтарашханә хезмәткәрләре өчен кулланучылар хокукларын яклау турында законнарны аңлату буенча семинар-укулар оештырды.

Тэги: Өлкәннәр декадасы

2021 елның 1 октябрендә лаеклы ялда булган кадерле хезмәттәшләребезне өлкәннәр көне белән котлау матур традициягә әверелде.

Тэги: Өлкәннәр декадасы

Бүген - өлкәннәр көне, хәер, Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Түбән Кама территориаль органы пенсионерларын өлкәннәр дип атап та булмый. Аларның күпләрендә дәрт-дәрман ташып тора, эшкә яраклылык буенча яшьләрнең күбесе алар артыннан өлгерә алмый.

сентябрь, 2021 ел
пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы хезмәткәрләре, 1-10 октябрьдә Казан шәһәрендә узачак Өлкәннәр декадасын үткәрү кысаларында, 2021 елның 30 сентябрендә Казан шәһәренең Үзәк китапханә системасында өлкән яшьтәге кешеләрнең кулланучылар белемен һәм мәгълүматлылыгын арттыруга юнәлдерелгән кизү тору үткәрде.