декабрь, 2023 ел
чәршәмбе

Азнакай шәһәрендә урнашкан «Агат» күмәртәләп сату кибетендә «Алкоторг» ҖЧҖ продукциясенең күргәзмә-дегустациясе узды. Чара барышында теләге булган һәркем күргәзмәдә тәкъдим ителгән алкогольле продукция белән танышырга һәм аны тәмләп карарга мөмкин иде.

ноябрь, 2023 ел
сишәмбе

Татарстан Республикасында җитештерелгән продукцияне алга этәрү максатыннан, Нурлат шәһәре, Совет урамы, 144 йорт адресы буенча урнашкан «Магнит» кибетендә «Татспиртпром» АҖ җитештергән алкоголь продукциясен дегустацияләү узды. Кибет сатып алучыларына яңалыклар тәкъдим ителә.

ноябрь, 2022 ел
якшәмбе

Теләче районы Теләче авылында урнашкан ШЭ Әгъләмова И.Р. «Хәләл Маркет» сәүдә объектында күргәзмә-дегустация узды. Чара барышында барлык теләүчеләр күргәзмәдә тәкъдим ителгән ит кисү белән танышып, аның тәмен татып карау мөмкинлегенә ия булдылар.

ноябрь, 2022 ел
җомга

Сыйфат проблемасы - дөнья икътисадында өстенлекле проблемаларның берсе. Сыйфат төшенчәсе хәзерге цивилизациянең уңайлыклары, тормыш сыйфаты белән тыгыз бәйләнгән, ә бу-әйләнә-тирә мохитне саклау, физик сәламәтлек һәм кешенең психологик уңайлыгы.

июль, 2022 ел
җомга

2022 елның 28 июлендә «Татспиртпром» АҖнең «Усад спирт заводы» филиалында алкогольле продукция буенча республика ведомствоара дегустация комиссиясенең чираттагы утырышы булды.

Дегустациядә джин нигезендә 11 джин һәм спиртлы эчемлекләр үрнәге бәяләнде. Республика, Россия һәм чит ил җитештерүчеләре продукциясе тәкъдим ителгән иде.

Тэги: дегустация комиссиясе дегустация джин

май, 2022 ел
җомга

Россиянең төрле җитештерүчеләренең һәм хәтта Белорусиянең бер җитештерүчесенең майлылыгы - 72,5% булган 12 атланмай һәм 5% майлылыктагы эремчек үрнәген дегустация комиссиясе әгъзалары исе, төсе һәм тәме буенча сынап карады.

Дегустациядә катнашу өчен иң популяр продукция төрләре сатып алынды, аларның гомуми өлеше республика базарында 70% тан артык тәшкил итә. Базарда Татарстан җитештерүчеләре өстенлек итә.

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе тарафыннан кулланучылар хокукларын яклау программасын гамәлгә ашыру кысаларында аккредитацияләнгән лабораторияләрдә оештырылган сыйфат һәм куркынычсызлык сынаулары 80 атланмай, шулай ук республика территориясендә сатыла торган 30 төрдәге эремчекне тикшерү белән колачланган.

Тэги: атланмай дегустация эремчек

май, 2022 ел
чәршәмбе

2022 елның 27 маенда 10.00 сәгатьтә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе 5% майлы эремчеккә һәм 72,5%лы атланмайга кулланучылар дегустациясе үткәрә. Халык арасында чагыштырмача куллану сынаулары өчен үткәрелгән сораштыруда нәкъ менә шушы продуктлар сайлап алынды.

Тэги: атланмай дегустация эремчек

февраль, 2022 ел
сишәмбе

2022 елның 25 февралендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең дегустация залында алкогольле продукция буенча республика ведомствоара дегустация комиссиясенең чираттагы утырышы була, анда республиканың сәүдә объектларында сатып алынган бишьеллык коньяклар дегустацияләнәчәк.

Тэги: дегустация коньяк дегустация комиссиясе утырышы

декабрь, 2021 ел
дүшәмбе

2021 елның 23 декабрендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең дегустация залында алкогольле продукция буенча республика ведомствоара дегустация комиссиясенең чираттагы утырышы була.

Дегустациядә Россиядә җитештергән күбекле ак ярымбаллы шәрабларның 10 үрнәген татып карау тәкъдим ителә.

декабрь, 2021 ел
җомга

Бүген Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясендә колбаса эшләнмәләренә кулланучылар дегустациясе узды.

Комиссия әгъзалары 10 үрнәкне бәяләделәр: 5 төр «Докторская», 5 төр «Краковская» колбасасы.

Дегустациягә тәкъдим ителгән колбасаларның барлык үрнәкләре Татарстан Республикасының сәүдә объектларында сатып алынды.

Алдан алар микробиологик, физика-химия, органолептик, гистологик күрсәткечләр буенча лаборатория тикшеренүләре узды.